16 Август 2024петък13:14 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Расте броят на заболелите от рак на гърдата

/ брой: 186

автор:Дума

visibility 428

България не е регистрирала нито намаляване на заболеваемостта, нито на смъртността при карценом на гърдата, алармира доц. Здравка Валерианова, директор на онкологичната болница в София.
Евгения Адърска от Асоциацията на пациентите с онкологични заболявания допълни, че в последните десет години броят на заболелите българки плавно се покачва, въпреки че двойно са се повишили средствата за лечение на пациентките с карценом. Адърска апелира правителството по-бързо да приеме Национален антираков план. Тази седмица беше оповестено, че Европейската комисия отпуска малко над 3 млн. евро за създаване и използване на ефективна технология за по-бързо диагностициране на рака на млечната жлеза, съобщи БНР.
Междувременно стана ясно, че Продан Христов - българинът откривател на нерегистрираното лекарство срещу рак "Антималигноцит", продължава да не го произвежда от миналата година.
Ако лекът бъде регистриран в България обаче, докторът е готов да започне отново да го прави, заяви той лично в съвместно предаване на Дарик радио и БНТ тази сутрин от дома си във Виена.
87-годишният Христов държи "Антималигноцит" да бъде регистриран именно в България.
"В България са подадени документите и молбата за регистрация. Сега македонците ме гонят, искат те да го регистрират, но те не ме интересуват", обясни българинът. Той изрази готовност, ако се намери компания, която проявява интерес към лекарството, да предостави рецептата за масово производство.
"Аз съм вече на такава възраст, че единствено ако някоя компания иска да го вземе. Но трябва да го купи, подарък не правя. Ще седнем на масата и ще говорим. Ако се договорим добре, ако не - здраве да е", каза Христов.
Твърди се, че с лекарството на Христов са излекувани над 1400 пациенти.
 

Птицевъдите искат да се забрани вносът на украински яйца

автор:Дума

visibility 202

/ брой: 156

Доган по документи се разделя с ТЕЦ "Варна"

автор:Дума

visibility 215

/ брой: 156

Производствените цени в селското стопанство спадат

автор:Дума

visibility 206

/ брой: 156

Украйна може да се откаже от ядрени ни реактори

автор:Дума

visibility 195

/ брой: 156

Съединените щати не са световен полицай

автор:Дума

visibility 186

/ брой: 156

Жалба в Гърция за пожара до границата

автор:Дума

visibility 184

/ брой: 156

Нови версии за атаките срещу "Северен поток"

автор:Дума

visibility 171

/ брой: 156

Накратко

автор:Дума

visibility 318

/ брой: 156

Ни чул, ни видял

автор:Аида Паникян

visibility 256

/ брой: 156

Политически цайтнот

visibility 245

/ брой: 156

Пропадането на Източна Европа

автор:Боян Дуранкев

visibility 196

/ брой: 156

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ