06 Февруари 2025четвъртък12:23 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

ПП-ДБ потвърдиха, че е имало инициатива за сваляне на Рая Назарян

/ брой: 150

автор:Дума

visibility 828

Кирил Петков, един от лидерите във формацията „Продължаваме Промяната“, потвърди пред журналисти, че е имало инициатива за свалянето на Рая Назарян от поста председател на 50-ото Народно събрание. „Имаше такава инициатива, но след много дълги разисквания от наша гледна точка ние решихме, че единственият начин реално, дългосрочно да се преборим с модела "Пеевски" е с доверието на българските граждани. Всички други технически и процедурни варианти във времето не са устойчиви“, коментира той.
Моделът „Пеевски“, ако искаме да бъде изкоренен, това не може да се случи през малки технически ходове, каза Петков в отговор на въпрос кой трябва да бъде избран за служебен премиер.
На въпрос за оценката за служебните министри, той каза, че оценката му към министър Калин Стоянов е „под всякаква критика“. Страхът ми е, че с Калин Стоянов за министър, изборите няма да бъдат честни, както не бяха и последния път.  Кирил Петков заяви, че се фокусират в следващата кампания с избирателите.
Нашата идея, на ПП-ДБ, е да направим една сериозна кампания, да се обърнем към нашите избиратели, да поискаме тяхното доверие, дългосрочната борба е да сменим модела на задкулисието, да има справедливост, свободни граждани, да няма зависимости, но това ще стане само с доверието на българските граждани и максимално много гласове, посочи той.
Аз съм човек, който си държа на авторитета, не споделям вътрешни разговори, но това, което искам да кажа е, че единственият начин България да се изтръгне от модела "Пеевски" и модела на задкулисието, е когато политиците и гражданите работят ръка за ръка.

Пет пъти по-високи глоби за ЕРП-тата

автор:Дума

visibility 295

/ брой: 24

В София има едва 10 свободни легла за психичноболни

автор:Дума

visibility 255

/ брой: 24

32 на сто подкрепят кабинета "Желязков"

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 24

България кърпи дефицита с пари от Дания

автор:Дума

visibility 245

/ брой: 24

Трябва да създадем механизъм за контрол на цените

автор:Дума

visibility 265

/ брой: 24

500 млн. лв. не са разплатени по общинската програма

автор:Дума

visibility 253

/ брой: 24

Правителството прави отчаяни стъпки, за да спаси пари от ПВУ

автор:Дума

visibility 248

/ брой: 24

Смъртоносна стрелба в училище в Швеция

автор:Дума

visibility 243

/ брой: 24

Испания намалява работната седмица

автор:Дума

visibility 227

/ брой: 24

Протест в Австрия срещу дясната АПС

автор:Дума

visibility 253

/ брой: 24

Накратко

автор:Дума

visibility 215

/ брой: 24

Войната на пътя

автор:Барбара Пейчинова

visibility 228

/ брой: 24

Бълха ги ухапала

автор:Евгени Гаврилов

visibility 226

/ брой: 24

Над половината смъртни случаи на работа са от рак

автор:Евгения Младенова

visibility 252

/ брой: 24

Макроикономически дисбаланси и конвергентни доклади

автор:Гарабед Минасян

visibility 252

/ брой: 24

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ