На фокус
Грети, бъдете болшевики докрай!
Доморасли "демократи" се опитват да втълпят на българина, че Русия не е никаква освободителка, а окупаторка
/ брой: 49
Опа, Грети издаде четата!
Грети Стефанова е председател на ДСБ в район Красно село. Около националния ни празник се изкуши и от историографията. Първо, пред събралите се хора при Руски паметник в столицата обърка Трети март с ден на Европа и крещя: "Стига с тая Русия!". По-късно се задълбочи в историческите теми. Приносният характер на нейните словоизляния не е в изнасянето на някакви нови, неизвестни досега факти за Освободителната война, още по-малко в разсъжденията за скритите цели и мотиви на царска Русия, детайлно разкрити през последните години от определени наши научни кръгове. Грети старателно не само ги е чела, но и очевидно си е водила записки, които представя като свои прозрения.
"Сан-Стефанска България е окупирана от руски окупационен корпус, който няма намерение и задължение да напусне България. В официални архивни руски документи този период от нашата история е наречен "руска окупация на България", като дори се говори за България не като за държава, а за "Балканска област"... И т.н., и т.н. все стряскащи научни "открития", вярно, предъвквани периодично около Трети март през последните години по вестници, радия и телевизии от един кръг добре известни корифеи на историческата ни наука. Та, божем, по принципа "повторението е майка на запомнянето", тъпият български народ разбере най-сетне, че никаква освободителка не е Русия, а окупаторка.
Неоспоримият принос на Гретито Стефанова е в следния пасаж: "Това /че е окупация, а не Освобождение - бел.авт./се вижда в "Авантюрите на руския царизъм", архивен документ от 1935 г . С убийствения за всеки днешен русофил предговор от комунистическия лидер Васил Коларов".
Като все пак аматьор историк,
Грети Стефанова е изплюла камъчето, което нейните ментори професионалсти ревниво са държали под езика си - за истинските източници на теориите за меркантилния, а не освободителен характер на войната през 1877-1878 г. по нашите земи - публикация, появила се в Съветския съюз през 1935 г., един по-скоро печално известен период от историята на тази държава.
И ето ти още един мръсен удар из засада срещу споменатия кръг наши учени тикви. "Гласове" - един продажен разпространител на клеветническа информация, препечатва от Столетие.ру статия на доктора по история Олга Решетникова. Авторката изнася, че на "15 май 1934 г. е прието Постановление на Съвета на министрите и на ЦК на ВКП/б/ да се подготвят до юни 1935 г. съветски учебници по история, като задачата на авторите е да покажат историята на всяка/!/ епоха в светлината на борбата на работническата класа за пролетарска диктатура и социализъм по целия свят. Препоръчва се да се обоснове ролята на царска Русия като затвор на народите, да се подчертае колониалната и контрареволюционната роля на руския царизъм във външната политика... Задължителните за изпълнение инструкции са одобрени лично от Сталин".
И по-нататък: "Методологическо ръководство на съветската историография за дълги години е указанието на Ленин за това, че обективно съдържание на войната от 1877-1878 г. "били буржоазно-националните движения или "конвулсиите" на освобождаващите се буржоазни общества от различни видове феодализъм". В тази светлина "Историята на Освободителната война се превръща в илюстрация на това как "царизмът подкарва" бедните руски войници в далечна България заради осъществяването на империалистическите си планове".
"Тази интерпретация с неголеми промени доживява до началото на 90-те години, когато изчезват строгите рамки на комунистическата цензура, стават достъпни много документи от специалните фондове и хранилища... Обърнете внимание: това, което можеш свободно да прочетеш в годините на т.нар. "самодържавна тирания", ни е забранено да четем от ръководителите на комунистическата партия", пише Решетникова.
И тука става малко конфузно
Оказва се, че пътеводна звезда за нароилите се в годините на демократичния преход наши историци, разбиващи на пух и прах овехтелите представи за характера на Освободителната война, са директивите на Ленин, Сталин и идеолозите на ВКП/б/. В случая въобще не може да възникне класическият спор кое е първо - яйцето или кокошката. Ленин, Сталин, Постановление на Съвета на министрите и ЦК на ВКП/б/ от май 1934 няма как да не предхождат дълбокомудрените родни "открития" през последните години за меркантилния, още по-лошо - окупаторския, а не освободителен характер на тази война.
И понеже, подозираме, че изтъкнатите наши демократи, борци против тоталитаризма и несъществувалия комунизъм се гнусят да четат писания като тези на Решетникова, да им помогнем да предприемат една наистина историческа инициатива, която публикацията й подсказва: "Важен показател е, че съветската власт унищожава първо именно паметниците в чест на Освободителната война. Съборени са всички воински мемориали, посветени на тази война, разрушени са всички паметници на легендарния "бял генерал" М.Д.Скобелев; нещо повече, осквернен е гробът му в родовото имение в Рязанска губерния...В Петербург е унищожена Колоната на Славата, съоръжена от 140 трофейни турски оръдия, пленени в боевете при Освобождаването на България...На 12 април 1918 г. с подписите на Ленин, Сталин и Луначарски излиза Декретът за унищожаване на паметниците, издигнати "в чест на царете и техните слуги".
Та, уважаеми ексдепутати Андреев, Славов и Димитров, автори на законопроект, предвиждащ 3 години затвор и глоба до 5000 лева за носенето на комунистически символи като сърп и чук, петолъчка, червено знаме и пр." Поучете се от историците ни, изпълняващи стриктно заветите на Ленин, Сталин и ВКП/б/ за правилно осветляване характера на "онази" война. Ако ви огрее пак да търкате парламентарните банки, първата ви инициатива е да внесете проектозакон за разрушаване на всички 450/!/ паметници, посветени на героите от Освободителната война, както и за преименуване на улици в българските градове и села, носещи имената на т.нар. освободители. Като ще сте болшевики, бъдете болшевики докрай!