07 Ноември 2024четвъртък09:25 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Радионовините намаляват

НСИ пусна актуална статистика, според която 50% от звуците в ефира са музика

/ брой: 32

автор:Павлета Давидова

visibility 3173

Навръх Световния ден на радиото, който се отбелязва на 13 февруари по инициатива на ЮНЕСКО, НСИ излезе с актуална статистика за заетите в сектора. От данните става ясно, че новините в ефира намаляват за сметка на музикалните предавания. ДУМА припомня, че 13 февруари е избрана за празник, защото на тази дата през 1946 г. "гласът" на Обединените нации за първи път прозвучава в ефира на радиото на ООН. Тази година Денят на радиото мина под мотото "Диалог, толерантност и мир". От 1996 г. се отбелязва и Световният ден на телевизията, който се чества на 21 ноември. Датата е избрана в чест на първия Световен телевизионен форум в Ню Йорк, който се провежда същата година.

Според НСИ през 2017 г. лицензираните радиооператори у нас са били 85, толкова са били и през 2014 г., докато през следващите са били с един по-малко. За сметка на това часовете излъчване поетапно се увеличават с всяка изминала година, става ясно от данните. През 2012 г. сме слушали 658 037 ч., а пет години по-късно цифрата вече е 723 559 часа. Това е с близо 10 хил. часа повече отколкото през 2016 година.

Различно е съотношението между новини, актуални предавания и реклама, сочат данните на НСИ. Преди пет години новините са заемали 30,5% от ефирното време, по последни данни процентът им е паднал до 26,3%. За сметка на това музикалните предавания са увеличили позициите си с близо 6 на сто - скачат от 43,5% до почти половината ефир. Намалява времето за актуални, забавни предавания, изкуство, култура, спортни и образователни предавания - през 2012 г. то е заемало близо 23 процента от ефира, докато вече е паднало на 18,5%. За петте наблюдавани години рекламата се е увеличила почти двойно - от 3,2% на 5,4%.

Задава се тотална водна криза

автор:Дума

visibility 974

/ брой: 212

КЗП подхваща фирмите за бързи кредити

автор:Дума

visibility 903

/ брой: 212

БДЖ обещава да не закрива линии

автор:Дума

visibility 881

/ брой: 212

Президентският вот в САЩ започна без победител

автор:Дума

visibility 857

/ брой: 212

Скопие злобее срещу българската памет

автор:Дума

visibility 858

/ брой: 212

Истинската червена линия

автор:Александър Симов

visibility 707

/ брой: 212

Инвестиция в бъдещи визионери

visibility 775

/ брой: 212

Америка се готви за бунтове и анархия след изборите

visibility 988

/ брой: 212

Слугинаж

автор:Евгени Гаврилов

visibility 729

/ брой: 212

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ