07 Ноември 2024четвъртък09:03 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

За ножа и кокала

/ брой: 118

автор:Валентин Георгиев

visibility 1906

Валентин ГЕОРГИЕВ



Каква я мислеха, каква стана? Супер развитата и ултра технологична Европа минава на дърва и въглища. Германия възнамерява да възобнови работата на въглищните си централи, докато не постигне "газова независимост от Москва". На кризисно заседание австрийското правителство също реши, че отново ще отвори спряна въглищна електроцентрала заради недостига на електроенергия, предизвикан от намалените доставки на газ от Русия. Не по-различно е положението и в Италия. От "Газпром" обясняват намалението в подаваните количества с технически проблеми, но властите в трите държави са категорични, че става дума за политически рекет от страна на Москва, свързан с войната в Украйна и наложените западни санкции.
Ето как "лошият руски газ" си намери изненадваща алтернатива. Германия в един момент реши, че атомните централи са зло, Австрия пък си го знае открай време. И сега изведнъж... въглища. Някак мноооого зелено звучи. А дали ще се самосанкционират? Или прехвалената Зелена сделка важи само за такива държави - балъци като нашата?  Защото Германия консумира енергия вероятно колкото десет Българии, но, когато ножът опре до кокала, всякакви лицемерни изключения стават възможни. Друг е въпросът дали няма да се наложи и въглищата, и дървата да ги внасят пак от Русия, гонейки "енергийна независимост".
Питам се при това положение какво ще стане ако, примерно, и ние отворим запечатаните блокове 3 и 4 на АЕЦ "Козлодуй"? Защо България продължава да плаща квоти и глоби за парникови газове? Защо продължава да играе по свирката на същите тия, които не спазват собствените си разпоредби? Или за едни може, за други - не, както често се случва.
А като се сложи и замърсяването от фериботите за втечнен газ, Зелената сделка отива директно в канализацията. И, разбира се, пак виновна е Русия. Една "бензиностанция с ракети" ги направи за смях. Кога ли ще му писне на заспалото им население и ще ги нарита яко?!

Задава се тотална водна криза

автор:Дума

visibility 974

/ брой: 212

КЗП подхваща фирмите за бързи кредити

автор:Дума

visibility 903

/ брой: 212

БДЖ обещава да не закрива линии

автор:Дума

visibility 881

/ брой: 212

Президентският вот в САЩ започна без победител

автор:Дума

visibility 857

/ брой: 212

Скопие злобее срещу българската памет

автор:Дума

visibility 858

/ брой: 212

Истинската червена линия

автор:Александър Симов

visibility 707

/ брой: 212

Инвестиция в бъдещи визионери

visibility 775

/ брой: 212

Америка се готви за бунтове и анархия след изборите

visibility 988

/ брой: 212

Слугинаж

автор:Евгени Гаврилов

visibility 729

/ брой: 212

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ