07 Ноември 2024четвъртък19:37 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес в по-голямата част от страната ще бъде слънчево. В сутрешните часове около водните басейни, в котловините и равнините ще бъде с мъгли, които на места ще се задържат и преди обяд. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Минималните температури ще бъдат между минус 6° и минус 1°, в София около минус 2°, в крайните югозападни райони от страната около плюс 2°, а максималните между 12° и 17°, в София - около 13°. Днес в по-голямата част от страната ще бъде слънчево. В сутрешните часове около водните басейни, в котловините и равнините ще бъде с мъгли, които на места ще се задържат и преди обяд. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Минималните температури ще бъдат между минус 6° и минус 1°, в София около минус 2°, в крайните югозападни райони от страната около плюс 2°, а максималните между 12° и 17°, в София - около 13°.

НАСА вещае апокалипсис на Земята

Гигантската магнитна буря през 2013 година ще срине цялата техника на планетата

/ брой: 138

автор:Дума

visibility 3099

През 2013 година Слънцето ще се събуди след няколко години "сън", а експертите на НАСА предричат "идеална магнитна буря", която ще доведе до техногенна катастрофа на Земята. Такива заключения съдържа докладът на Ричард Фишър, ръководител на отдела в НАСА, занимаващ се с наблюдения на Слънцето. Според учените температурата на слънчевата повърхност вече бързо нараства.
В интервю за в. "Дейли мейл" Фишър заявява, че магнитните бури ще доведат до отказ на системите за комуникация и компютърните системи. От строя ще излязат системите за мобилна и сателитна комуникация, което ще доведе до спиране на работата на летищата. От слънчевата активност може да пострада и банковата система.
"Идеалната електромагнитна буря" възниква при гигантски ядрени взривове на Слънцето. Те могат да пробият естествените защитни средства на Земята, оказвайки влияние върху работата на всички компютризирани системи.
Щетите от слънчевите бури според прогнозите на учените могат да доведат до дълга икономическа криза.
Учените от НАСА призовават американското правителство да започне подготовка за всички видове техногенни катаклизми, причинени от слънчевата активност.
Съветите им обаче не са конкретизирани. Например те призовават да се съсредоточат усилия върху изучаването на слънчевата активност; да се направят по-надеждни спътниците; да се подобри защитата на болничното оборудване; да се закупят автономни източници на електрозахранване в "уязвимите области".
Сайтът The Register изброява техническите катастрофи, които са се случили на Земята по време на слънчеви бури. През 1859 г. заради магнитна буря спира работа телеграфа между САЩ и Европа. През 1921 г. повишената слънчева активност поврежда транспортната система на Ню Йорк. Слънчева буря през 1989 г. доведе до нарушение на електроснабдяването в Квебек и 6 милиона канадци останаха без светлина и топлина.

"ЛУКойл" продава "Нефтохим" на катарско-британски консорциум

автор:Дума

visibility 674

/ брой: 213

Продажбите на злато у нас са се увеличили с 64%

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 213

Над 320 млн. лв. дължи държавата на граждани и фирми

автор:Дума

visibility 634

/ брой: 213

Общини получиха 107 млн. лв. за улично осветление

автор:Дума

visibility 673

/ брой: 213

Доналд Тръмп се завръща в Белия дом

автор:Дума

visibility 757

/ брой: 213

Доналд Тръмп спечели президентските избори

автор:Дума

visibility 715

/ брой: 213

Поздравленията заваляха, Путин се въздържа

автор:Дума

visibility 706

/ брой: 213

Републиканците завладяха Сената

автор:Дума

visibility 629

/ брой: 213

Президент на мира?

автор:Юри Михалков

visibility 683

/ брой: 213

Академик по избори

автор:Александър Симов

visibility 703

/ брой: 213

Хем боли, хем сърби

автор:Мая Йовановска

visibility 653

/ брой: 213

БСП е микросвят, отражение на прехода

visibility 625

/ брой: 213

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ