18 Септември 2024сряда13:53 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Правилата - за всички

/ брой: 243

автор:Галина Младенова

visibility 1311

Германският канцлер хвърли поредната "бомба" - г-жа Меркел настоява за преразглеждане на европейските договори. Според Берлин ЕС трябва да даде по-големи правомощия на Европарламента и на Европейската комисия. Казано по-простичко - държавните глави ще трябва да се откажат от част от държавничеството си и да предадат диригентската палка на евродепутатите и еврокомисарите. Изглежда стряскащо - ами къде остана националното? Още повече че Берлин предлага и еврокомисар, който да следи националните бюджети. Именно това предложение предизвика най-яростните коментари. Нека обаче помислим трезво, а не емоционално - и сега в ЕС има правила за фискална дисциплина на националните бюджети. Знае се, че не бива да се прехвърля прагът от 3% дефицит. Друг въпрос е, че никой (или почти никой) не спазва това. А според правилата ЕК има право да глобява страните членки, нарушаващи този праг. Не че еврокомисарите са посмявали да направят това, може би защото първите нарушители бяха именно Германия и Франция. А тях никой не смее да ги наказва. Истината обаче е, че ЕС се нуждае от промяна в правилата. Защото засега ритъмът на уж единния ни строй се губи, всеки крачи с различни стъпки. Може би, ако диригентската палка е една - нещата ще потръгнат...
 

Отложиха с една година новата такса смет

автор:Дума

visibility 335

/ брой: 178

24 партии и 9 коалиции ще се явят на изборите

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 178

18 на сто от българите живеят в тежки лишения

автор:Дума

visibility 302

/ брой: 178

Над 1400 са подадените сигнали за насилие над деца

автор:Дума

visibility 331

/ брой: 178

Токът в Южна Европа - до пет пъти по-скъп

автор:Дума

visibility 318

/ брой: 178

Фон дер Лайен ни даде постен и скромен ресор

автор:Дума

visibility 318

/ брой: 178

Единайсет жени в новата Еврокомисия

автор:Дума

visibility 307

/ брой: 178

Атина иска европейско решение за мигрантите

автор:Дума

visibility 320

/ брой: 178

Накратко

автор:Дума

visibility 257

/ брой: 178

Ще се примири ли ЕП?

автор:Кристиан Вигенин

visibility 306

/ брой: 178

Светът по ръба на глобална и ядрена война

автор:Юри Михалков

visibility 319

/ брой: 178

Такса смет или национална криза с боклука?

автор:Барбара Пейчинова

visibility 338

/ брой: 178

Неуредици

автор:Барбара Пейчинова

visibility 304

/ брой: 178

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ