27 Септември 2024петък00:33 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Въпрос

/ брой: 201

автор:Юрий Борисов

visibility 3318

Простете за невежеството, но никога не съм разбирал защо трябва да се продават държавни или общински монополи. Или определено печеливши предприятия.
 Монополистът винаги е на печалба, особено ако продава стоки от първа необходимост. Защо трябваше да продават ЕРП-тата, след като печалбата предварително е включена в държавно одобряваната цена на тока? По силата на каква икономическа логика преди време се заканиха да приватизират из цялата страна водоснабдяването?
Имало раздвижване около приватизацията на "Булгартабак". Защо й е на държавата да се разделя с предприятие, което за първото полугодие отчете над 7 милиона лева печалба? Може би, за да прибира след приватизацията 10% данък печалба, което е значително по-малко от 100%, както и да го смяташ. И ако е напълно разбираемо защо бръснарниците и ресторантите е добре да са частни (защото на държавата не й е работа да подстригва и да прави кюфтета), то за обекти от ранга на горе споменатите не е ясно. Казват обаче, че там, където вървят пари, винаги има логика. Често добре скрита.
Казват още, че държавата била лош стопанин. Дори когато става дума за гарантирани печалби. Ако е вярно, защо това трябва да се отнася само за отделни предприятия, а не и за цялостното управление? Не можем ли да станем световни новатори и да обявим управлението на България на търг? Ще го вземе някой мега-частник, от Ситигруп и Сименс нагоре, за да се сложи ред в управлението. Да го направи ефективно и печелившо.
 

Безплатни прегледи във ВМА за Деня на сърцето

автор:Дума

visibility 3

Как да подадем сигнал до КАТ?

автор:Дума

visibility 235

Габриел Вълков: БСП подава ръка на младите хора в България

автор:Дума

visibility 418

Държавният договор за превоз на пътници с БДЖ ще бъде удължен

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 183

Изкуственият интелект е заплаха за работните места

автор:Дума

visibility 504

/ брой: 183

Брюксел разреши продажбата на Йетел

автор:Дума

visibility 548

/ брой: 183

БНБ предупреди за риск пред банковата система

автор:Дума

visibility 462

/ брой: 183

Гърция и Турция заедно срещу трафика на хора

автор:Дума

visibility 510

/ брой: 183

Изпълнили сме всичко за Шенген

автор:Дума

visibility 619

/ брой: 183

България домакин на учение на НАТО

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 183

Богоугодно

автор:Мая Йовановска

visibility 1648

/ брой: 183

Майка плаче...

автор:Боян Дуранкев

visibility 1482

/ брой: 183

За тежките комплекси на македонците към България

visibility 471

/ брой: 183

Бедността като свинско със зеле

автор:Аида Паникян

visibility 597

/ брой: 183

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ