04 Февруари 2025вторник00:36 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Борислав Гуцанов: Националният съвет ще реши дали да участваме в преговори за кабинет

автор:Дума

visibility 10542

“Ние няма как да подкрепим политически кабинет на ГЕРБ. Ако говорим за експертен, програмен кабинет, е различно. Утре това ще бъде обсъдено на заседание на Националния съвет на БСП и ще видим дали ще има мандат за преговори”. Това заяви съпредседателят на БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА в студиото на “Денят започва с Георги Любенов”.

Той отново подчерта, че за социалистите лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е неприемлив за премиер и трябва да се търсят експертни фигури, равноотдалечени от партиите, които да оглавят министерствата.

„Трябва политическите лидери да си дадем сметка, че политическото его трябва да е една крачка назад. Успяхме да го направим с избора на председател на парламента“, заяви Гуцанов.

Според него формациите трябва да седнат и първо да изговорят приоритетите за развитие на страната, да се търсят допирните точки и да се види кои са темите, от които всяка партия няма да отстъпи.

Гуцанов допълни, че за БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА тези приоритети са социалната държава и социалният мир, достъпността на здравеопазването, развитието на енергетиката.

„Стотици хиляди българи живеят изключително тежко. Те чакат да има една социална държава. Има населени места, където няма аптека“, заяви съпредседателят на парламентарната група. Гуцанов определи като грешка начина на изготвяне на бюджет година за година. „Няма виждания какво да се развива в държавата 10-15 години напред. Тези бюджети трябва да са посока накъде да се развива страната“, допълни социалистът.

Той отправи критики и към проектобюджета за следващата година и отпадането на идеята на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА за облагане на свръхпечалбите на банките: „Трябва да има повече справедливост в този бюджет. Навсякъде по света свръхпечалбите се облагат“.

“БСП е партията, която може да даде много на страната и може да я изкара от тази криза, в която се намираме”, каза още той. По негови думи предстои края на януари или началото на февруари да бъде избран следващият председател, а самият той отдавна е обявил своята кандидатура.

„Аз съм автентичен член на партията от преди 1989 година. Ще играя по възможно най-сериозният и почтен начин“, допълни той.

Почитаме Св. Симеон Богоприемец и Анна пророчица

автор:Дума

visibility 4078

Доц. Димитрова: Ботоксът трябва да се поставя от лекар

автор:Дума

visibility 4629

В разгара на грипа лекарства изчезнаха от аптеките

автор:Дума

visibility 4783

/ брой: 21

Поне 11 жени са с усложнения след инжектиране с ботокс

автор:Дума

visibility 4810

/ брой: 21

Над 57% от българите са против еврото

автор:Дума

visibility 4868

/ брой: 21

Депозитите обезценени почти наполовина

автор:Дума

visibility 4783

/ брой: 21

Печалбата на банките у нас стигна рекордните 3,7 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 4493

/ брой: 21

Спешно събират информация за бюджетния дефицит

автор:Дума

visibility 4548

/ брой: 21

САЩ искат от Украйна президентски избори

автор:Дума

visibility 4654

/ брой: 21

Правителства вземат мерки за цените

автор:Дума

visibility 4840

/ брой: 21

Съд върна мигранти от Албания в Италия

автор:Дума

visibility 4809

/ брой: 21

Накратко

автор:Дума

visibility 4773

/ брой: 21

Политическа безтегловност

автор:Валентин Георгиев

visibility 4840

/ брой: 21

Тишината на безразличието

visibility 4838

/ брой: 21

За еврото, професионализма и банковия обир

автор:Юрий Борисов

visibility 4856

/ брой: 21

Разчовечването тръгна и в нашето образование

visibility 4757

/ брой: 21

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ