07 Ноември 2024четвъртък18:24 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес в по-голямата част от страната ще бъде слънчево. В сутрешните часове около водните басейни, в котловините и равнините ще бъде с мъгли, които на места ще се задържат и преди обяд. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Минималните температури ще бъдат между минус 6° и минус 1°, в София около минус 2°, в крайните югозападни райони от страната около плюс 2°, а максималните между 12° и 17°, в София - около 13°. Днес в по-голямата част от страната ще бъде слънчево. В сутрешните часове около водните басейни, в котловините и равнините ще бъде с мъгли, които на места ще се задържат и преди обяд. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Минималните температури ще бъдат между минус 6° и минус 1°, в София около минус 2°, в крайните югозападни райони от страната около плюс 2°, а максималните между 12° и 17°, в София - около 13°.

30 години затвор за палач на Пол Пот

/ брой: 170

автор:Дума

visibility 1817

За първи път представител на Червените кхмери беше осъден от международен трибунал. Бившият директор на затвора в Пномпен Каинг Гуек Еав беше признат за виновен в извършването на престъпления срещу човечеството и тежки нарушения на Женевските конвенции. Той получи присъда от 35 години затвор, от които се приспадат пет заради по-ранна и вече излежана присъда, наложена от местния съд. От нея се приспадат също и годините, които осъденият е прекарал в ареста, докато е чакал завършването на делото.
Оцелели от режима на Червените кхмери, които присъстваха в съдебната зала, посрещнаха присъдата с гняв или плач. Според много от тях тя е ниска и несправедлива. Прокурорите бяха поискали 40 години затвор след приспадането на вече излежаните години. Обвиняемият твърдеше, че трябва да бъде пуснат на свобода, макар че се беше признал за виновен за смъртта на повече от 12 000 души. Решението подлежи на обжалване в 30-дневен срок.
Каинг Гуек Еав, известен с прякора Дойк, е на 68 години. Работил е като учител по математика. Впоследствие напуска сферата на образованието и се включва в нелегалните дейности на Червените кхмери. Идването им на власт и назначението в затвора Туол Сленг го превръщат в "специалист по техниките на разпита". След свалянето на режима на Червените кхмери Дойк известно време се укрива, а после под чуждо име постъпва на работа в американска хуманитерна организация, работеща на територията на Камбоджа. Той е открит и разпознат от ирландски журналист през 1999 година.

"ЛУКойл" продава "Нефтохим" на катарско-британски консорциум

автор:Дума

visibility 674

/ брой: 213

Продажбите на злато у нас са се увеличили с 64%

автор:Дума

visibility 699

/ брой: 213

Над 320 млн. лв. дължи държавата на граждани и фирми

автор:Дума

visibility 634

/ брой: 213

Общини получиха 107 млн. лв. за улично осветление

автор:Дума

visibility 673

/ брой: 213

Доналд Тръмп се завръща в Белия дом

автор:Дума

visibility 757

/ брой: 213

Доналд Тръмп спечели президентските избори

автор:Дума

visibility 715

/ брой: 213

Поздравленията заваляха, Путин се въздържа

автор:Дума

visibility 706

/ брой: 213

Републиканците завладяха Сената

автор:Дума

visibility 629

/ брой: 213

Президент на мира?

автор:Юри Михалков

visibility 683

/ брой: 213

Академик по избори

автор:Александър Симов

visibility 703

/ брой: 213

Хем боли, хем сърби

автор:Мая Йовановска

visibility 653

/ брой: 213

БСП е микросвят, отражение на прехода

visibility 625

/ брой: 213

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ