17 Февруари 2025понеделник17:11 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Разграден двор

/ брой: 196

автор:Мая Йовановска

visibility 5389

Млекопреработватели алармират за евтина вносна продукция от Украйна, Сърбия, Северна Македония, която можело да се открие в големи вериги магазини и която неправомерно конкурирала нашите млечни продукти. От бранша ги определят като продукти "с голям компромис по отношение на качеството". По данни на преработвателите тези продукти първо минавали през други членки на ЕС - Латвия, Литва, Естония, Полша, но не влизали в тяхната магазинна мрежа, а директно се експортирали за нашата страна, където постъпвали като доставка от ЕС. Това навежда на извода, че тези мляко и млечни продукти са основно украински, защото няма никаква смислена логика стока от Северна Македония и Сърбия да минава през изброените по-горе държави, за да стигне до нашия пазар. Ако има стоки с подобен произход, то пътят им е друг и шашмите са други.
Още по-фрапантно е, че тази продукция била етикетирана като българска, а това е най-малкото заблуда за потребителите. За качество да не говорим. То е най-малкото неясно.
Неотдавна за подобен проблем алармираха родните производители на яйца - че украински се продават като български. Затова и поискахме забрана за вноса на украински яйца. Поради импорта на украински пчелен мед са ударени и българските пчелари. Не само защото тяхната продукция е по-евтина, правят се и измами, като се смесва български с украински пчелен мед и така се удря не само по джоба, но и по имиджа на нашите производители.
Въпросът какво всъщност слагаме на трапезата си не е от вчера и онзи ден. Както и този има ли адекватен контрол у нас. И отговорът очевидно е, че няма, след като постоянно наяве изплуват подобни проблеми. С нашите общи пари се поддържат огромна администрация и безброй контролни органи, често с дублиращи се функции, но продължаваме да сме един разграден двор.

Ограничават прекупвачите на търговските вериги

автор:Дума

visibility 547

/ брой: 31

До 80% стига надценката на кофичка кисело мляко

автор:Дума

visibility 529

/ брой: 31

КЗК извади глоба за "Лукойл", за да се оправдае за храните

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 31

Наемите догонват ръста на цените на жилищата

автор:Дума

visibility 527

/ брой: 31

Сърбия е обект на "цветна революция"

автор:Дума

visibility 570

/ брой: 31

Нападател уби момче с нож в Австрия

автор:Дума

visibility 491

/ брой: 31

Германия стимулира гласуването с бира

автор:Дума

visibility 499

/ брой: 31

Накратко

автор:Дума

visibility 468

/ брой: 31

51 - ВИ КОНГРЕС на БСП

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 31

Опит пореден

автор:Евгени Гаврилов

visibility 512

/ брой: 31

Шамар за ЕС

автор:Таня Глухчева

visibility 519

/ брой: 31

Да си върнем увереността, че можем да управляваме успешно

автор:Дума

visibility 538

/ брой: 31

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ