09 Февруари 2025неделя08:06 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Лого-рея

/ брой: 25

автор:Светлана Велева

visibility 3461

Бисери на килограм. И неуместно за властовия ранг поведение, отново.
Министърката на туризма Николина Ангелкова щяла да стартира конкурс за ново туристическо лого на България. Обаче то нямало да струва и лев на държавата. Ако има предвид, че ще се плаща от еврофондовете, пак ще ощетява държавата. Защото парите, вместо за решаване на проблем в туризма, който е от най-забатачените сектори, ще отидат за поредната глупост. Колко точно не става ясно, но по ОП "Региони в растеж" до 2020 г. за туристически атракции са предвидени 200 млн. евро. Има и други опции. Споменът за последните конкурси за лого още ни горчат. За рекламно лого, което приличаше на размазани в чинията зеленчуци, държавата плати 1,348 млн. лв., и пак мъгливо. Запазеният знак на България стана обект на присмех и шеги в социалните мрежи. От Съюза на българските художници го разнищиха. Оказа се, че новото лого на България почти не се различава от това на Киргизстан, направено от 19-годишен младеж за малко над 500 евро. После връщаха пари, правиха ново лого, а ползата от всичко се оказа нулева.
Не лого ще оправи туризма, а поне малко професионализъм. Той ярко отсъства и в изказването на Ангелкова, че като майка не би се качила с детето си на Симеоновския лифт, от който падна 5-годишно, защото съоръжението е твърде старо. Това може да бъде изказване пред приятелки, но не и позиция на министър, който носи отговорност. Ангелкова обаче абдикира от отговорност, заявявайки, че това не е в прерогативите на нейното ведомство. Контролните органи били установили, че кабинката е изправна, но за по-сигурно тя няма да качва детето си. А за сигурността на всички, най-добре да спре да се занимава с туризма.

Израел ще предаде Газа на САЩ

автор:Дума

visibility 7819

/ брой: 25

Бойкотът на магазините продължава на Балканите

автор:Дума

visibility 7870

/ брой: 25

Разследват полския премиер за опит за държавен преврат

автор:Дума

visibility 7824

/ брой: 25

Накратко

автор:Дума

visibility 7880

/ брой: 25

Трагедия без изход

автор:Валентин Георгиев

visibility 8035

/ брой: 25

По познати схеми

visibility 7963

/ брой: 25

Кой вече ще ни дава пари

visibility 7864

/ брой: 25

Кои са редкоземните минерали на Украйна, които Тръмп иска

автор:Дума

visibility 8053

/ брой: 25

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ