11 Февруари 2025вторник09:27 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Колонката на Юри Михалков

Украйна – камикадзе на САЩ

/ брой: 81

автор:Юри Михалков

visibility 15110

Камикадзе на САЩ - точно в това превръщат Украйна нейният президент Володимир Зеленски и кликата му. Наскоро руският министър на отбраната Сергей Шойгу разкри, че загубите на Киев от началото на специалната военна операция възлизат на 500 000 души. Тази бройка включва както загиналите, така и ранените, които вече са негодни за служба, а също безследно изчезналите. Редица анализатори, не само руски, но и западни, смятат, че общият брой е по-голям и може би достига 1 милион. Оценките им се базират на сателитните снимки за новопоявили се гробища в страната.
Въпреки това Киев е готов да хвърля още украинци в месомелачката на войната. Навремето Зеленски се е скатавал от военен набор, но сега подписа новия закон за мобилизация, който облекчава извършването й и скоро той ще влезе в сила.
Властите въведоха и нови мерки, чиято цел е да принудят намиращите се в чужбина военно годни мъже да се върнат в страната си, за да бъдат мобилизирани. Тази категория граждани включва мъже на възраст от 18 до 60 години. Според съобщенията в Полша има 140 000 украински мъже, годни да воюват, нищо че имат статут на бежанци. Миналата седмица полският министър на отбраната Владислав Косиняк-Камиш увери, че Варшава е готова да съдейства на Киев за връщането на намиращите се в страната военно годни украинци.
В Украйна служители на военните окръжия вече са се впуснали в лов на мъже за войната. Ако получат сигнали или подозрения, че в даден блок и дори апартамент се укрива мъж, те отиват там и избиват вратата, ако тя не им бъде отворена. Така само при една акция на една улица от Таврическия район на южния град Херсон са заловени 8 мъже, съобщи за ТАСС действаща в града проруска нелегална група.
Твърди се, че Украйна трябва да събере спешно минимум до 150-хилядна войска. Имаше също съобщения, че предоставянето на новата американска помощ от 61 млрд. долара се е обвързвало с плановете за мобилизация.
Украинските мъже неслучайно се укриват от армията, защото при смазващото военно превъзходство на Русия ще се върнат от фронта или в ковчези или без ръце и крака. Според проучване на фондация „Демократични инициативи на Илко Кучерив“ и Центъра „Разумков“ 70% от анкетираните украинци отбелязват, че сред техните познати има хора, които се опитват да избегнат мобилизация и само 10% от анкетираните твърдят, че мнозинството от техните познати са готови да отидат в армията.
„Въпросът е кое е по-важно: освобождаването на територии срещу живота на нацията или живота на нацията? Това е ключовият въпрос, трябва сами да разберем, че се намираме в период, в който въпросът е за оцеляването на нацията и нейното бъдещо съществуване“. Това е позиция, не на кого да е, а на върлия русофоб Игор Мосийчук, изразена в онлайн блога „ПолитЕксперт“. Като част от батальона „Азов“ този бивш депутат е воювал срещу проруските Донецка и Лугански републики. Но дори и той призовава за примирие, защото е проумял, че страната му не може да победи Русия, а все пак трябва да оцелее и да се възстановява. Но Зеленски и кликата му не желаят да се вслушат дори в него. И не е за вярване, но са подготвили за страната си участта на камикадзе за интересите на САЩ и Запада.

Тръгват договори за ремонт на ВиК мрежите за 800 млн. лв.

автор:Дума

visibility 1169

/ брой: 26

Българските потребители не усещат забавяне на инфлацията

автор:Дума

visibility 1191

/ брой: 26

Липсват 200 000 работници за летния сезон на морето

автор:Дума

visibility 1077

/ брой: 26

Изяли сме повече фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 1110

/ брой: 26

Хърватия бойкотира верига за седмица

автор:Дума

visibility 1167

/ брой: 26

Разследват инцидент с кортежа на Вучич

автор:Дума

visibility 1116

/ брой: 26

Хиляди на протест в Шефийлд заради убит ученик с нож

автор:Дума

visibility 1121

/ брой: 26

Накратко

автор:Дума

visibility 1048

/ брой: 26

Европа да потърси себе си

visibility 1127

/ брой: 26

За мрежата на октопода

автор:Гергана Пирозова

visibility 1145

/ брой: 26

„С отговорност към България, с мисъл за бъдещето“

visibility 1182

/ брой: 26

За дълбоко и всестранно обновление на БСП

visibility 1167

/ брой: 26

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ