23 Април 2025сряда18:47 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Атанас Зафиров:

Вотът консолидира партньорите в правителството

/ брой: 72

автор:Дума

visibility 115

"С този вот вие постигнахте нещо добро - консолидирахте партньорите в правителството. По-важното е, че обединихте около него и онази част от обществото, която желае стабилност. Пред очите на цяла България вие показахте своята пълна, мащабна несъстоятелност и абсолютно безсилие да предложите каквато и да е смислена алтернатива на това управление", заяви вицепремиерът и председател на БСП Атанас Зафиров по време на дебатите по вота на недоверие. "Това правителство не е лесно, то е плод на баланс и взаимодействие между партии, които в по-голямата си част от историята си са били политически опоненти. Точно заради това нито една от тях няма да има никаква толерантност към корупцията, а камо ли пък да я покровителства. Никой, нито от ГЕРБ, нито от БСП, нито от ИТН се поддаде на демонстрираното желание за квоти и безпринципни назначения, защото квотите и назначенията са една от "хранилките на корупцията", коментира Зафиров.
"Това правителство ще продължи да работи, защото няма политическа алтернатива в този момент. Алтернативата са "Величие“, "Възраждане“ и МЕЧ. Най-страшно в политиката е, когато не можеш да се определиш, както ПП-ДБ", заяви председателят на ПГ "БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" Драгомир Стойнев. Веднъж ПП-ДБ променяте Конституцията с Пеевски, прегръщате се, пращате си есемеси, пиете си кафето и в същото време, когато най-накрая хората искат да сложим край, тези три партии, които сме били досега противници, вас ви няма, вие избягахте от масата на преговорите", подчерта той. "България ще върви по нормалния път и няма да има предсрочни избори, защото гражданите не го искатОбществото иска нещо по-различно, иска стабилност, иска България да се развива, иска нормалност. Стига с тези измислени вотове на недоверие, вашето място, на ПП-ДБ, е в управлението, но уви, не ви стиска. И като виждам каква лидерска немощ е при вас, по-добре си стойте в сянка, обясни Стойнев. Когато имаше "служебни времена“, те бяха една много добра хранителна среда за корупция и в нея участвахте и вие, защото тези чатове, които си разменяхте, станаха публични, но в същото време българските граждани искат този цирк да спре, твърди Стойнев.
"Никога няма да останете в историята на България като нещо, с което сте променили пътя й", обърна се зам.-председателят на ПГ на левицата Кирил Добрев към десницата. „Десните партии след 90-та година имаха няколко каузи, които трябваше да изпълнят в този преход - приемането ни в НАТО, в ЕС и в еврозоната. Страхът ви накара да пропуснете историческия си шанс да бъдете част от приемането на България в НАТО и ЕС. След няколко месеца ПП-ДБ ще пропуснат и историческия си шанс да участват в управление, по време на което България ще влезе в еврозоната", коментира Добрев.
Гласуването на вота на недоверие ще бъде днес в 14,30 часа.

Спират парното в София и Пловдив

автор:Дума

visibility 1124

/ брой: 73

Намаляват сделките с имоти в страната

автор:Дума

visibility 2200

/ брой: 73

Дългът на България за 2024 г. е бил 24,1% от БВП

автор:Дума

visibility 2087

/ брой: 73

Хиляди се сбогуват с папа Франциск

автор:Дума

visibility 228

Светът почита папа Франциск

автор:Дума

visibility 608

/ брой: 73

Путин е готов за преки преговори с Украйна

автор:Дума

visibility 1258

/ брой: 73

"Харвард" съди Тръмп заради орязаните пари

автор:Дума

visibility 1298

/ брой: 73

Безкрайната агония

автор:Александър Симов

visibility 1258

/ брой: 73

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ