03 Ноември 2024неделя21:09 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Китай пуска серия научни спътници

/ брой: 171

автор:Дума

visibility 2028

До края на годината Китай ще изведе на орбита първия спътник, предназначен за търсене и изследване на тъмна материя - DAMPE, съобщи агенция Синхуа. Апаратът е разчетен да работи три години и ще е първият от пет китайски спътника за изучаване на тъмната материя - хипотетична форма на материята, която няма електромагнитно излъчване и не взаимодейства с него.
В първата половина на 2016 г. пък Китай планира да изведе изследователския спътник SJ-10, който ще участва в експерименти за изучаване на микрогравитацията и на "живота в Космоса". Той ще изпълни 19 експеримента в областта на физика на течностите в условията на безтегловност, горивни процеси в условията на микрогравитация, космическо материалознание, космическа радиация, космическа биология. SJ-10 ще прекара на орбита 12 дни, а резултатите от експериментите ще се върнат на Земята в спускаема капсула и ще се използват в подготовката за изстрелването на пилотрани космически кораби. В проекта участват 11 института на Китайската академия на науките и 6 университета. Куратори на проекта са космическите агенции на Европа и Япония.

БДЖ запазва монопола за превоз на пътници още година

автор:Дума

visibility 2586

/ брой: 209

Над половината депозити у нас са до 1000 лв.

автор:Дума

visibility 2373

/ брой: 209

70% от хората не разпознават фалшивите стоки

автор:Дума

visibility 2322

/ брой: 209

Европрокуратурата разследва ЕНП

автор:Дума

visibility 2378

/ брой: 209

Тръмп подкара боклукчийски камион

автор:Дума

visibility 2356

/ брой: 209

187 държави в света подкрепиха Куба

автор:Дума

visibility 2114

/ брой: 209

Накратко

автор:Дума

visibility 2828

/ брой: 209

Подмяна

автор:Ина Михайлова

visibility 3132

/ брой: 209

Най-дясната държава

автор:Юрий Борисов

visibility 2569

/ брой: 209

Факелът на просвещението

visibility 2487

/ брой: 209

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ