12 Ноември 2024вторник02:20 ч.

ВРЕМЕТО:

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето, понижение на температурите и снеговалеж. За 12 ноември е определен жълт предупредителен код за опасно време в Северозападна и Централна България в областите Видин, Монтана, Враца, Софийска област, София-град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив. През нощта срещу вторник във високите планински части в Северозападна България дъждът ще премине в сняг. Прогнозите за Централна България са, че в Стара планина и Предбалкана ще се образува снежна покривка, която на места е възможно да достигне до 10 см. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето, понижение на температурите и снеговалеж. За 12 ноември е определен жълт предупредителен код за опасно време в Северозападна и Централна България в областите Видин, Монтана, Враца, Софийска област, София-град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив. През нощта срещу вторник във високите планински части в Северозападна България дъждът ще премине в сняг. Прогнозите за Централна България са, че в Стара планина и Предбалкана ще се образува снежна покривка, която на места е възможно да достигне до 10 см. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри.

Няколко думи

Оплетоха конците

/ брой: 188

автор:Евгени Гаврилов

visibility 3470

Политическият тюрлюгювеч, който в момента държи конците на властта, пак ги оплете. Цяло лято управляващите се напъваха да спрат всичко руско, което можеше да дойде по Черно море. Национализираха пристанището в Росенец. Тръгнаха да спират възможността "Лукойл Нефтохим" да преработва руски петрол по-рано от времето, което Брюксел ни разреши - 2025 г. т.нар. дерогация.
Защото така, според болното съзнание на умнокрасивите депутати, щял да се ограничи инструментариумът на Путин да оказва влияние върху обществените и политически процеси в страната ни. Оставяме настрана факта, че от началото на войната опашките пред пафинерията в Бургас са от украински, а не от руски бензиновози. Освен това "Лукойл" използвал дерогацията да трупа печалби, вместо разликата в цените (общо над 4 млрд. лв.) да влезе в българския бюджет. Премахването й нямало да окаже съществено влияние върху цените на горивата. А и УНефтохимФ имал технологична възможност да преработва сортове суров петрол, внесен от различни от Русия източници, както го е правил в миналото. Най-активни бяха депутатът от ГЕРБ Делян Добрев и колегата му от ДБ Ивайло Мирчев. И изведнъж, на заседанието на парламентарната икономическа комисия, мнозинството обърна палачинката.
Докато депутатите обсъждаха за пореден път темата, министърът на икономиката Богдан Богданов коментираше пред журналисти, че при този кратък срок има риск от сътресения на българския пазар - вдигане на цените на горивата и създаване на недостиг. Все неща, които левицата непрекъснато повтаряше. Изплашени от ситуацията, депутатите решиха дерогацията да остане остане още една година.
За сведение на властниците, ако дерогацията беше отменена толкова рано и местната рафинерия няма време да диверсифицира доставките поради сериозните логистични предизвикателства да достави суров петрол в Черно море през Босфора, целият й производствен цикъл можеше да бъде застрашен. Експерти твърдят, че това не само може безконтролно да надуе цената на дизела, но дори да доведе до временен недостиг. Просто няма алтернативни източници на горива на цена, която местните жители могат да си позволят.
Липсват и подходящи транспортни връзки, които да задоволят местния пазар с доставки на гориво от други производители в региона. Достатъчно е да се каже, че на пазара на горива на Балканите ще настъпи бъркотия. Северна Македония ще бъде засегната най-много, тъй като се снабдява с горива основно от България. Освен това българските резерви не са на нужните нива, а значително по-ниски - между 70 и 50% от регулаторните прагове за 90-дневни запаси. С други думи, недостигът е реална заплаха, въпреки привидното изобилие на дизел в момента. Иначе безобразията, които прави тюрлюгювечът, най-добре се виждат по цените на бензиноколонките.


Качеството на водата се влошава

автор:Дума

visibility 733

/ брой: 215

Русия обединява най-големите си петролни компании

автор:Дума

visibility 980

/ брой: 215

Рекорден интерес към търг на "Булгаргаз"

автор:Дума

visibility 807

/ брой: 215

Държавата иска повече права върху "ЛУКойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 1068

/ брой: 215

1500 са руските загуби на ден в Украйна

автор:Дума

visibility 1028

/ брой: 215

СИРИЗА се разцепи

автор:Дума

visibility 812

/ брой: 215

Арестуваха турски журналист за огласена новина

автор:Дума

visibility 892

/ брой: 215

Накратко

автор:Дума

visibility 995

/ брой: 215

Ако няма разум

автор:Ина Михайлова

visibility 1136

/ брой: 215

Задънена улица

автор:Таня Глухчева

visibility 602

/ брой: 215

Равносметката на 35-те години преход

автор:Искра Баева

visibility 722

/ брой: 215

Ще бръкне ли 51-вото НС в кутията на Пандора

visibility 636

/ брой: 215

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ