17 Септември 2024вторник23:54 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

US-експерт:

ПРО ще ви направи пионка на САЩ

Според Тед Карпентър изграждането на американския щит у нас може да доведе до напрежение в отношенията с другите държави в региона

/ брой: 149

автор:Дума

visibility 2359

България и Румъния са най-вероятните домакини на новия американски щит в Европа. Това твърди Тед Карпентър, вицепрезидент по въпросите на отбраната и международната политика във вашингтонския институт "Катон". "Ако този план се осъществи, а аз мисля, че вероятността ракетният щит да бъде изграден е 50% - най-вероятните страни-домакини ще бъдат България и Румъния. Полша вече се колебае. Първоначалният план, както знаем, предизвика доста сериозна съпротива в Полша и най-вече в Чехия. Съпротивата в Югоизточна Европа изглежда по-малка", казва американският експерт.
На въпроса на Дойче веле какъв ще е ефектът в Югоизточна Европа от разполагането на ПРО в България и Румъния, Тед Карпентър отговаря: "Това ще обозначи по-ясно България и Румъния като зависими от САЩ по отношение на сигурността. И двете страни според мен вече са стигнали до заключението, че е в техен интерес да създадат максимално тесни връзки по отношение на сигурността с Вашингтон. Но това може да доведе до напрежение в отношенията с другите държави в региона. България и Румъния може да им се видят като пионки на САЩ, а такъв имидж няма да е в интерес на двете страни." "Държави, които се приближават твърде много до САЩ, правят съседките си нервни", прогнозира Тед Карпентър.
На въпроса има ли някакъв шанс Русия да се отзове на призивите на САЩ и да се включи в един вид световна ПРО, или това е просто някаква политическа фантазия на Вашингтон, Тед Карпентър казва, че "не е съвсем фантазия, но все пак мисли, че Русия няма да стане част от такава система".

Отчитат рекордни загуби на вода

автор:Дума

visibility 461

/ брой: 177

"Булгаргаз" иска поскъпване на газа с 3% през октомври

автор:Дума

visibility 375

/ брой: 177

НСИ отчете годишна инфлация от 2,1%

автор:Дума

visibility 417

/ брой: 177

Бум на фалшивите столевки

автор:Дума

visibility 404

/ брой: 177

Втори опит за убийство на Доналд Тръмп

автор:Дума

visibility 423

/ брой: 177

Рокади в Еврокомисията

автор:Дума

visibility 416

/ брой: 177

Мексико прие съдебната реформа

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 177

Стачка в косовския парламент за по-високи заплати

автор:Дума

visibility 394

/ брой: 177

Жалките пари

автор:Аида Ованес

visibility 439

/ брой: 177

Вода газим, жадни ходим

автор:Мая Йовановска

visibility 397

/ брой: 177

Българчета - граждани на света

автор:Дума

visibility 426

/ брой: 177

Виновен е Рогатия

автор:Мая Йовановска

visibility 393

/ брой: 177

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ