12 Април 2025събота00:17 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Няколко думи

Политическият картел

/ брой: 60

автор:Александър Симов

visibility 9865

Забраната за това Марин льо Пен да се яви на следващите парламентарни избори не е триумф на демокрацията. И тук няма никакво значение кой какво смята за идеите и визията на французойката. У хората се е насложило тежкото усещане, че в ЕС управлява политически картел, който не допуска различните гласове и идеи.
Във Франция удариха Льо Пен, в Румъния забраниха Джорджеску - пред очите си виждаме една тъмна и мътна вълна, която не води към добро бъдеще. Защото административното отстраняване на алтернативите не ги приключва. Дори напротив - репресията им дава политически адреналин. Защото в края на деня изтощеният от идеологически промивки на мозъка избирател започва да се пита: "Абе, тези защо са им толкова неудобни?".
Всеки път, когато на хоризонта се зададе геополитическа буря, политическите елити на западния свят започват да крещят едно и също: "Трябва да защитим нашата свобода и демокрация. Врагът иска да унищожи нашите ценности".
И ние дълго време се плацикахме в розовия вакуум на това понятие. Но врагът май не е външен. Той е някъде там - при забраните, административните репресии, при насилственото отстраняване на кандидати от изборите. Това вече не е демокрация, а някакво нейно огледално и карикатурно отражение. И е рецепта за катастрофа. Нея съдът не може да я спре.

ЕС може да разчита на силна Германия

автор:Дума

visibility 1547

/ брой: 68

Тръмп отложи митата за хрисимите страни

автор:Дума

visibility 1537

/ брой: 68

САЩ и Русия си размениха осъдени затворници

автор:Дума

visibility 1442

/ брой: 68

Накратко

автор:Дума

visibility 1655

/ брой: 68

Политически терзания

автор:Александър Симов

visibility 1536

/ брой: 68

Неадекватност

автор:Мая Йовановска

visibility 1557

/ брой: 68

Самоконтролът е №1

visibility 1630

/ брой: 68

Звездният миг на България

автор:Дума

visibility 1411

/ брой: 68

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ