Борисов и Цветанов струват на данъкоплатеца 80 000 лв. месечно
/ брой: 165
По 40 000 лв. месечно струва на хазната охраната на председателя на ГЕРБ и земестника му, са пресметнали грубо депутати, защото не са получили точен отговор от шефа на Националната служба за охрана ген. Тодор Коджейков. Каква е охраната на Борисов и Цветанов и какви са заплахите за живота искаха да научат народните представители от комисиите по вътрешен ред и сигурност и за контрол над службите за сигурност, използването и прилагането на СРС и достъпа до данните по Закона за електронните съобщения.
Повечето заплахи за Бойко Борисов били от хора в нетрезво състояние или с психични отклонения, "освен един-единствен случай - със сръбския гражданин", обясни Антон Кутев след изслушването. Нямало данни за притеснения нито в МВР, нито в НСО за живота на Борисов и в затвора - малтретран, убит и пр., както самият експремиер твърдеше. Това Борисов си го е съчинил, категоричен бе Кутев.
Членовете на комисиите научили, че Борисов и Цветанов са най-охраняваните хора в България.
Единственият конкретен отговор на въпросите, зададени от Десислав Чуколов, било уточнението, че не НСО е консултирало експремиера да слага в устите на девойките с погачи хапките, които отчупва. Въпросите за кортежите, предизвиквали ПТП, колко струва орханата на Борисов и Цветанов на данъкоплатеца, защо Борисов сам управлява автомобила си, останали без отговор.
Депутатите поръчали на ген. Коджейков да приготви и списъците, които досега НСО крие, със спътниците на Бойко Борисов при полетите му с "Авиоотряд 28".
През 2011 и 2012 г. не беше гарантирана националната сигурност в очакваната от българските граждани степен, заяви министърът на обраната Ангел Найденов. Той участва в съвместното заседание на пет парламентарни комисии - за контрол над службите за сигурност, използването и прилагането на СРС, по вътрешна сигурност и обществен ред, по външната политика, по отбрана и комисията по правни въпроси, на което се обсъжда докладът за състоянието на националната сигурност през 2011 г., внесен в НС на 13 юни 2012 г. от кабинета "Борисов". Докладът, отлежавал до вчера бе отхвърлен единодушно от всички народни представители, членове на петте комисии. Те го определиха като "механичен сбор от информации, получени от различни ведомства".