Атанас Зафиров:
Кой плаща билбордовете на Григорова и Манолова?
БСП показа, че може да се бори с паралелната държава, първо изчисти себе си от хора със зависимости, заяви водачът на листите на БСП във Велико Търново и Хасково
/ брой: 91
„Откъде са парите за кампанията на Ваня Григорова и Мая Манолова и кой стои зад тях? Опасали са цялата страна с билбордове. Това са стотици хиляди левове. Кой ги плаща?”, попита водачът на листите на "БСП за България" във Велико Търново и Хасково Атанас Зафиров в тв интервю.
"Влизаме в кампанията с високо вдигнато чело, че не дължим обяснения за лобистки закони, за прегръдки с мафията и смятам, че ще получим доверието на хората. Както и от всички формации, които са готови да участват в анти-ГЕРБ модел на управление", поясни той.
Зафиров определи като основен политически опонент на социалистите - моделът "Борисов". Според него самото следващото управление трябва да бъде надпартийно и политическите субекти, които го подкрепят, да застанат зад доказани професионалисти, а не зад ярки политически лица.
Нека всички да излязат и да гласуват - със сърце, но и с разум. Дайте гласа си за БСП, която не ви подведе, не ви предаде и изпълнява обещанията си, призова Зафиров.
"БСП показа, че може да се бори с паралелната държава. Първо направи това вътре в себе си, изчиствайки се от хора със зависимост. За да имаш самочувствието да управляваш държавата, първо трябва да покажеш, че можеш да управляваш собствената си партия по такъв начин. Смятам, че ние сме последователни в битката си с този модел, защото устояхме на всякакви примамливи изкушения да станем част от него”, подчерта Зафиров.
„Листата ни във Велико Търново е съставена изключително от млади хора, които са наясно с големите предизвикателства пред тях в един регион, където БСП традиционно се представя добре. А това е предпоставка да очакваме добър резултат”, обясни Зафиров.
Според него целта е да се разшири присъствието на БСП в региона, за да се решават своевременно наболелите проблеми на гражданите.
„Проблемите на хората и във Велико Търново, и в Хасково са едни и същи - демографска криза, трайна безработица, ниски доходи. И двата региона са на едно от последните места по ръст на доходите. 21 населени места във Великотърновско са без достъп до питейна вода, което засяга над 4000 души. В Хасково дори са още повече. Този проблем е абсурден за 21 век. Прибавете към това липсата на достъпно здравеопазване, липса на болници, а на територията на цялата Великотърновска област има една денонощна аптека. Има траен проблем с достъпа до образование заради затворени училища. Има ширеща се битова престъпност и на този фон сглобката затваряше полицейски участъци”, коментира Зафиров.