Статистиката доказа: има отвъден живот
/ брой: 256
Никой никога не е предполагал, че задгробният живот може да бъде доказан не с богословски трактат, а със статистически данни. Но ето, че този пробив бе направен и сега вече нищо не може да бъде същото.
Ето как статистическата мисъл у нас достигна своите непостижими върхове. Вчера в интервю за БТА шефът на НСИ обясни колко нереалистична оценка дава българинът на своето здраве. Мислел се за здрав, но всъщност бил болен. Затова Цветарски образно определи българина като "Ромът на ЕС". Говорейки за здравето на българина, шефът на НСИ прави шокиращи сметки. След пенсионирането си, казва той, българинът запазва доброто си здраве за около 8-9 години, след това имало срив.
Нека да посмятаме. Да вземем българина мъж. Средната продължителност на живота на този мъж е близо 71 години. Пенсионира се на близо 64 години. След като се пенсионира, той живее в добро здраве 9 години - значи до възрастта си на 73 г. След това имало срив. Да, обаче той умира на 71. Следователно, според българската статистика българинът живее в добро здраве две години след смъртта си и чак след това здравето силно се влошава.
С тези сметки Цветарски навлиза в сферата на задгробния живот и дава оценка за здравето на българина през първите две години от този задгробен живот. Сигурни сме, че няма по света друг статистически национален институт, който да е успял да навлезе в изследване и анализ на отвъдното. Но българската статистика гази там, където другите само преглъщат. Поколения от философи си блъскаха главите в проблема за отвъдното, но ето, че НСИ отвори широко вратите и ни позволи да надникнем в небесните селения и ВИП-сепарета. Сега остава да си изясним защо след като попада в добро здраве в отвъдното, българинът изведнъж рязко се срива две години след това. Може би екологичните условия в задгробния живот са влошени? Знае ли човек. Важното е, че статистиката се оказа една истинска магистрала към небето. Алелуя!