04 Юли 2024четвъртък18:20 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Отлетя питомното

/ брой: 116

автор:Светла Василева

visibility 2472

Проектът "Южен поток" ни беше поднесъл "на тепсия" руския природен газ. Експерти уверяват, че няма кой да го конкурира като цена. Кеф ни да го използваме в индустрията и енергетиката, кеф ни най-после да увеличим дела на битовата си газификация, кеф ни да го транзитираме. На Запад и на Юг срещу пари. При това немалки. Ние обаче не. Не гледаме интереса на държавата си, слушаме "началници". Всякакви. Вашингтонски. Брюкселски. Вместо политиците да ударят по масата и да заявят в прав текст, че са избрани от народа български и неговият интерес е онзи, в чието име са положили клетва.
Изпуснахме питомното, сега гоним дивото. Откак стана ясно, че де що има транзитно трасе за газ от Изток за Запад, всичко ни заобикаля. Вече ни няма на газовата карта на Европа. Не стига това, ами както е тръгнало, съществуващата ни газотранспортна мрежа ще стане напълно излишна. Нищо, че влагаме милиони за рехабилитацията й. Така де, след като спре транзитът през Украйна през 2019 г. и след като "Турски поток" стане факт, нашите газопроводи ще се окажат напълно излишни и никому ненужни. Турция има сериозни амбиции да транзитира газ през територията си. Гърция също. Ние?
Ние тичаме след вятъра. Тепърва Министерството на енергетиката щяло било да обявява търг за предпроектно проучване, което да изясни откъде аджеба може да се събере газ в газоразпределителния център "Балкан". Който център (хъб) е, разбира се, виртуален. Половината от необходимите средства за проучването - 920 000 евро, са осигурени от Европа. Това са си има-няма почти 2 млн. лв. Другата половина нищо чудно да я плати бюджетът на най-бедната държава в ЕС. За какво? За прогнози, еквилибристики и доклади в обем от 20-30 странички. Така де, газта е виртуална, парите са реални. Няма да не ги усвоят я...






 

КЗК разследва "Билла" за нелоялни практики

автор:Дума

visibility 550

/ брой: 125

Тол системата с 500 млн. лв. приходи

автор:Дума

visibility 527

/ брой: 125

ЕС въвежда мита върху всички онлайн стоки от Китай

автор:Дума

visibility 585

/ брой: 125

Все повече кандидати са срещу Льо Пен

автор:Дума

visibility 495

/ брой: 125

240 пожарникари изпраща Европа в Гърция

автор:Дума

visibility 526

/ брой: 125

Швейцария спира опасно сръбско царевично брашно

автор:Дума

visibility 522

/ брой: 125

ЕК дава 1,2 млрд. евро за Западните Балкани

автор:Дума

visibility 488

/ брой: 125

Безпощадно

автор:Александър Симов

visibility 534

/ брой: 125

Различията с ГЕРБ са сериозни

visibility 504

/ брой: 125

Принципен въпрос

visibility 463

/ брой: 125

Разрив и раздори в ДПС

автор:Дума

visibility 602

/ брой: 125

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ