08 Ноември 2024петък19:19 ч.

ВРЕМЕТО:

Времето ще се задържи предимно слънчево. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в източните райони със слаб вятър от североизток. Сутрин на места в низините и котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, а максималните между 11° и 16°. Времето ще се задържи предимно слънчево. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в източните райони със слаб вятър от североизток. Сутрин на места в низините и котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, а максималните между 11° и 16°.

Царевицата или живота!

/ брой: 161

автор:Велиана Христова

visibility 2729

Европейската комисия предлага на страните от ЕС сами да решават дали да забраняват, или да разрешават отглеждането на генномодифицирани култури на своя територия. Така, без дори да знае, Евросъюзът освети чистата лъжа, с която през февруари т.г. българското правителство се опита да прокара през НС промени в закона за ГМО и да пусне генните замърсители в страната. Тогава ГЕРБаджиите твърдяха, че директивата 2001/18 ни задължавала да премахнем всички забрани за ГМО и да им дадем "зелена улица".
Всяка лъжа все някога лъсва. Острата обществена реакция преди пет месеца спря напъните на безродните тарикати, които знаят, че ще се облажат от пробутването на продуктите на "Монсанто" в България. Премиерът дори заяви, че няма да допусне "нито едно генетично модифицирано същество" у нас. В момента обаче "съществото" ни се навира с пълна сила и се опитва да ни се натрапи с позволението на т.нар. група експерти, които оценяват опасностите. То се казва царевица МОN810, а американските й родители разчитат тя да им носи 30-40 млн. долара печалби само от Европа. Сиреч - от нас. А на нас ще ни донесе единствено прощаване с мечтата да проникнем на международните пазари с екологично чиста продукция. Въпросът е, когато ЕС дава пълна свобода на държавите да решават, кои от тях ще са достатъчно умни, та да помислят за себе си, не за монстрите на САЩ. Засега страни като Италия, Австрия, Гърция имат достатъчно ум да мислят за бъдещето си. Не само физическо, но и икономическо. Вече 6 страни в Европа забраниха MON810 и други 6 имат пълна забрана за отглеждане на ГМО култури и други хибриди извън MON810.
България има повече от шанса да притежава природа, най-благоприятна за екологично чиста продукция. Българското правителство май изобщо не споменава думата "пазари", понеже икономическото развитие за него се свежда до убиване на всичко, що иска инвестиции. По принцип пазар без инвестиции няма. Има само една ниша, която работи сама по себе си и тя се нарича екологично земеделие. Да може одрусана и обрулена България да стане зона, свободна от ГМО, и да загуби тази перкспектива, е повече от нонсенс. То е предателство към нацията. А пресичането на възможността за отглеждане по нивите на ГМО растение е напълно безплатна антикризисна мярка. Така че - царевицата или живота!

Служители в АЯР на протест за по-високи заплати

автор:Дума

visibility 582

/ брой: 214

"Лукойл": Не продаваме рафинерията в Бургас

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 214

25 нови влака от "Шкода" пристигат до 2026 г.

автор:Дума

visibility 472

/ брой: 214

Брюксел разследва "Виза" и "Мастъркард" за таксите

автор:Дума

visibility 518

/ брой: 214

Управляващата коалиция в Германия се разпадна

автор:Дума

visibility 544

/ брой: 214

Харис обеща помощ на Тръмп до инаугурацията

автор:Дума

visibility 563

/ брой: 214

В САЩ разработват план за мир в Украйна

автор:Дума

visibility 521

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 489

/ брой: 214

Пътят на разбитите надежди

автор:Александър Симов

visibility 499

/ брой: 214

Непредсказуемият Тръмп

visibility 500

/ брой: 214

БСП е микросвят, отражение на прехода

visibility 507

/ брой: 214

Агнето сито и вълкът цял

автор:Гарабед Минасян

visibility 542

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ