31 Август 2024събота12:28 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Тръгва екооценката за бъдещия ГКПП "Клепало"

/ брой: 159

автор:Дума

visibility 137

Областна администрация Благоевград е пуснала обществена поръчка за изготвяне на Доклад за оценка на въздействието върху околната среда (ОВОС) за изграждане на ГКПП "Клепало" между Струмяни и Берово. Прогнозната стойност на процедурата е над 345 хил. лв. без ДДС, а оферти се подават до 16 септември. Тя е съвместна с Агенция "Пътна инфраструктура", тъй като включва и довеждащият път до пункта.
Жителите на пограничните градове в Северна Македония и България чакат реализацията на проекта повече от 20 години. Той бе задействан, едва след като получи финансиране от над 11 млн. евро по линия на трансграничната програма между двете държави.
В началото на миналата година пунктът бе обявен за обект от национално значение. В края на март тази година пък се разбра, че важният инфраструктурен проект ще е готов към 2030 г.
Докладът по ОВОС е първа крачка към реализацията на проекта. Той трябва да включва и довеждащия път, който ще да бъде изграден до пункта. Още през юли 2022 г. експертна група между двете държави даде зелена светлина за изготвяне на инвестиционния проект. Тогава от МРРБ съобщиха, че предстои комисия в АПИ да избере вариант за изграждане на 17-километровата отсечка между българската граница и Струмяни, включително провеждането на екологичните процедури. Една част от трасето трябва да се ремонтира, а друга – да се изгражда тепърва.
Процедуррата се финансира с европейско финансиране по трансграничната програма между България и Северна Македония, като то ще осигури до над 285 хил. лв. без ДДС. Останалите 60 хил. лв. ще дойдат от бюджета на АПИ. Срокът за изпълнение е година и половина.

Еврото идва у нас най-рано през 2026 г.

автор:Дума

visibility 994

/ брой: 166

Данъчни проверяват българи със скъпи имоти

автор:Дума

visibility 953

/ брой: 166

Павел Дуров пуснат под гаранция

автор:Дума

visibility 1170

/ брой: 166

Мицкоски разчита на диалог със София

автор:Дума

visibility 1081

/ брой: 166

„Татнефт“ дава петрол на Унгария и Словакия

автор:Дума

visibility 936

/ брой: 166

Накратко

автор:Дума

visibility 2923

/ брой: 166

Да спасим БСП от хаоса

visibility 1506

/ брой: 166

Българският Сорос

автор:Иван Генов

visibility 1844

/ брой: 166

Престъпно

visibility 2893

/ брой: 166

Фейсбук е налагал цензура по време на пандемията

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 166

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ