15 Септември 2024неделя19:06 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Историческа конференция отбеляза 130-годишнината на Георги Димитров

/ брой: 138

автор:Мария Нинова

visibility 2409

Професори от големите вузове на страната отбелязаха 130 години от рождението на Георги Димитров с исторически доклади за делата му. Това стана по време на вчерашната конференция под наслов "Георги Димитров в обществената и научната памет" в присъствието на Бойко Великов, член на НС на БСП.
"Това е една от най-силните политически личности в средата на ХХ в. Героят от Лайпциг не може да бъде изтрит от историческата памет и не могат да бъдат пренебрегнати идеите му", бяха встъпителните думи на Великов. След него доклад на тема "Георги Димитров - историческа личност на ХХ в., исторически образ от XXI в." изнесе Искра Баева, доктор по история, професор в Историческия факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски". От доклада й прозвуча разочарование, че днес в учебниците не присъства образът на Димитров, а ако намери място, е само в критичен план. Проблемът, че новите поколения все по-малко знаят за него, бе отчетен във всички доклади на присъстващите.
Професор Донка Александрова заяви, че големите личности са като големите дървета, колкото повече се приближаваме към тях, толкова по големи стават. "Той остави едно много важно политическо завещание - да работим за работническата класа", каза Александрова.
Всички в залата искаха да чуят думи от сина на Димитров Бойко Димитров. Той благодари за организираната конференция и заяви, че за него е голяма радост да бъде част от нея. "Радвам се да слушам сериозни и интересни разсъждения от хора, които връщат този спомен", заяви Бойко Димитров.

 

БНБ налага ограничения за жилищните кредити

автор:Дума

visibility 1360

/ брой: 175

Пак отложиха новото изчисление на такса смет

автор:Дума

visibility 1420

/ брой: 175

Забраняват на колекторските фирми да тормозят длъжници

автор:Дума

visibility 1064

/ брой: 175

Пентагонът въоръжава България с ракети

автор:Дума

visibility 1528

/ брой: 175

Напрежение в Германия заради мигрантите

автор:Дума

visibility 1375

/ брой: 175

Русия ограничава износа на уран

автор:Дума

visibility 1426

/ брой: 175

Почина бившият президент на Перу Алберто Фухимори

автор:Дума

visibility 1202

/ брой: 175

Есента на Визионера

автор:Александър Симов

visibility 2346

/ брой: 175

Саботаж на доброто

автор:Юлия Кулинска

visibility 2428

/ брой: 175

Зубрачът Главчев

автор:Юри Михалков

visibility 2280

/ брой: 175

ПП-ДБ-СС взривиха всичко, до което се докоснаха в София

автор:Дума

visibility 1346

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ