17 Октомври 2024четвъртък02:05 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Проучване: Климатичните промени водят до смърт и болести

/ брой: 115

автор:Дума

visibility 964

Глобалното затопляне причинява смъртни случаи и е двигател за разпространението на болести в Европа. Това показват стотици изследвания в рамките на девет години.
За периода 2013-2022 г. на 100 000 души е имало средно 17 смъртни случая, свързани с горещини, което е повече спрямо предходния 9-годишен период. Заради по-високите температури паразити като кърлежи и пясъчни мухи, които пренасят болести, се разпространяват във все по-северни географски ширини.
"Имаме нужда европейските държави да предприемат драстични действия, за да помогнат за предпазването на европейското население и населението по целия свят от въздействията върху здравето на климатичните промени", посочва Рейчъл Лоу, здравен изследовател и един от авторите на проучването, публикувано в изданието за научни новини "Нейчър" и списание "Лансет".
Според учените бъдещите изследвания трябва да имат цялостен подход към пресечната точка между здравето и климата.
"Не може да третирате тези въздействия на климатичните промени върху здравето като нещо изолирано", обяснява Рут Дохърти, изследовател на промените в климата и здравето към Университета в Единбург. "Наистина трябва да знаем как населението бива засегнато от множеството взаимодействия с измененията в климата", допълва тя.

Еврото ни трябва, колкото тумор в мозъка

автор:Дума

visibility 805

/ брой: 197

Световният дълг е на път да надхвърли 100 трлн. долара

автор:Дума

visibility 643

/ брой: 197

БДЖ планира повече връзки между Северна и Южна България

автор:Дума

visibility 712

/ брой: 197

ЕК с нови правила за мигрантите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 197

Ескалира напрежението между Сеул и Пхенян

автор:Дума

visibility 704

/ брой: 197

Дипломатическа война между Индия и Канада

автор:Дума

visibility 799

/ брой: 197

Накратко

автор:Дума

visibility 994

/ брой: 197

Да се ядосаме!

автор:Юлия Кулинска

visibility 833

/ брой: 197

Знаем проблемите, имаме експертите и решенията

автор:Дума

visibility 743

/ брой: 197

Аз съм десницата на левицата!

автор:Дума

visibility 724

/ брой: 197

Опит пореден

автор:Евгени Гаврилов

visibility 835

/ брой: 197

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ