15 Септември 2024неделя06:11 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

84% от българите живеят от заплата до заплата

Масово сънародниците ни не спестяват, едва 7 на сто инвестират

/ брой: 28

автор:Дума

visibility 1609

Българите не инвестират, масово не спестяват и не мислят дългосрочно за финансовото си спокойствие и подобряване на живот. Разчитат на живот от заплата до заплата и/или пенсия и не се грижат за повишаването на стандарта си. Това са изводите от национално представително социологическо проучване на "Тренд" по поръчка на Finance Academy.
Изследването показва, че България е на едно от последните места по хора, които инвестират. 90% от българите не инвестират, а само 7 на сто инвестират при средно 24% за ЕС.
Близо три четвърти от българите не спестяват пари (73%) срещу само 22%, които спестяват. 84% от сънародниците ни разчитат само на доходи от заплата и/или пенсия. Само 7% вярват, че повишаване на данъците ще повиши качеството им на живот.
Близо една трета от българите оценяват личния си стандарт на живот като по-скоро нисък (29%), малко над половината българи го определят за среден (52%). Едва 4% от хората у нас вярват, че имат по-скоро висок стандарт на живот
Само 16% от българите биха използвали електронни пари вместо печатни. Повече от половината българи не използват онлайн банкиране (55%).
39% от сънародниците ни очакват животът им да остане същия и през 2024 г., докато 32 на сто са по-скоро оптимисти и очакват повишаване на стандарта си на живот.
Проучването е първото по рода си за страната ни и разкрива любопитни данни и тенденции относно стандарта на живот у нас и начина, по който българските граждани управляват своите доходи. Интервюирани са 1008 лица на възраст над 18 години с пряко полустандартизирано интервю “лице в лице”. Изследването е проведено в периода 1-12 декември 2023 г.

БНБ налага ограничения за жилищните кредити

автор:Дума

visibility 993

/ брой: 175

Пак отложиха новото изчисление на такса смет

автор:Дума

visibility 994

/ брой: 175

Забраняват на колекторските фирми да тормозят длъжници

автор:Дума

visibility 794

/ брой: 175

Пентагонът въоръжава България с ракети

автор:Дума

visibility 1069

/ брой: 175

Напрежение в Германия заради мигрантите

автор:Дума

visibility 964

/ брой: 175

Русия ограничава износа на уран

автор:Дума

visibility 957

/ брой: 175

Почина бившият президент на Перу Алберто Фухимори

автор:Дума

visibility 883

/ брой: 175

Есента на Визионера

автор:Александър Симов

visibility 1094

/ брой: 175

Саботаж на доброто

автор:Юлия Кулинска

visibility 1214

/ брой: 175

Зубрачът Главчев

автор:Юри Михалков

visibility 1081

/ брой: 175

ПП-ДБ-СС взривиха всичко, до което се докоснаха в София

автор:Дума

visibility 984

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ