04 Февруари 2025вторник16:37 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Няколко думи

Феноменално

/ брой: 172

автор:Ина Михайлова

visibility 10684

Без обсъждане и единодушно колегията на прокурорите във Висшия съдебен съвет услужливо реши да поднови процедурата за избор на нов главен прокурор. Забележително единомислие със заявлението отпреди месец на Делян Певски. И ако в горещия август думите на Феномена в политиката потънаха в маранята, рязкото забързване през септември буди основателни въпроси и подозрения.
Кой се стреми на всяка цена да не изтърве властта и да постави удобна фигура на поста главен прокурор?
Кой се застрахова за бъдещето?
С всеки ден става все по-ясно откъде идват политическите поръчки в държавата. И кой се опитва да клати една по една институции и власт.
Акцията за скоростен избор на нов главен прокурор не е просто провокация към съдебната система и обществото. Тя е застраховка за оцеляване. И лост за тотално овладяване на партии и държава. За задвижването му ще бъдат впрегнати всички сили и средства. Той обаче може да бъде блокиран от волята на всички институции и най-вече от недопускането в парламента на компрометирани фигури.
Дано и стожерът на законността - Висшият съдебен съвет, да не се превърне в заложник на корпоративния дух и феноменалното единодействие. Тогава разговорът за морал и законност в тази завладяна държава ще е напълно безсмислен. Както ще е безпредметно и нейното съществуване на картата.

Швеция освободи кораба "Вежен"

автор:Дума

visibility 1634

/ брой: 22

Учители отново заплашват с национален протест

автор:Дума

visibility 1727

/ брой: 22

БЛС: Държавата да контролира кой извършва медицински процедури

автор:Дума

visibility 1752

/ брой: 22

Дискусията за еврото е като спор между футболни агитки

автор:Дума

visibility 1623

/ брой: 22

Таксиджии обмислят 24-часова блокада на Летище София

автор:Дума

visibility 1706

/ брой: 22

Прогноза: Има предпоставки за добра реколта от зърно

автор:Дума

visibility 1688

/ брой: 22

Няма кой да контролира безопасността на уредите във фитнесите

автор:Дума

visibility 1787

/ брой: 22

И Косово бойкотира супермаркетите

автор:Дума

visibility 1605

/ брой: 22

Мъск закрива основния международен спонсор

автор:Дума

visibility 1723

/ брой: 22

Панама обръща гръб на Китай

автор:Дума

visibility 1661

/ брой: 22

Шест земетресения около гръцки острови

автор:Дума

visibility 1636

/ брой: 22

Тихо страдание

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1625

/ брой: 22

Закъсняващата държава

автор:Александър Симов

visibility 1657

/ брой: 22

А кога отбелязваме жертвите на репресиите преди 1944 г.?

автор:Искра Баева

visibility 1770

/ брой: 22

По-тихи времена за бизнеса

visibility 1691

/ брой: 22

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ