16 Септември 2024понеделник18:16 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Криви сметки без кръчмар

/ брой: 144

автор:Ина Михайлова

visibility 1481

Президентът на КТ "Подкрепа" д-р Константин Тренчев вчера рече, че сметките на държавата не излизат. Факт е, че през шест месеца "излизаме от кризата". Факт е, че през три дни ни обясняват какво светло бъдеще ни чака, когато ни построят магистралите. (Като ги построят, ще видим.) Факт е, че ни обещават по-високи пенсии и заплати, когато се научим да работим повече и по-добре. Факт е, че ни заливат с цифри с колко са скочили износът, брутният вътрешен продукт и вложенията ни в банките. Да се чуди човек как при тази фактология така сме я закъсали: доходите ни стоят на едно място, бизнесът се задъхва, родното производство е кът, а немотията расте.
Проблемът с парите на държавата е голям, констатира синдикалистът. Как така? Нали приходите на НАП и митниците надхвърлят планираните? Нали данъчните и по тъмно са в горещите точки? Нали лепят стикери, контактуват с длъжници виртуално и реално и пълнят ли пълнят хазната? Къде отиват парите тогава? Нещо не се връзва, ще кажем и ние като д-р Тренчев.
И ако за постъпленията в бюджета кръчмарите на държавата ще извадят вода от девет кладенеца, то как ще се оправдаят за неизпълнените ангажименти. Рекетираха бизнеса - добре. Който се съгласи, някак оцеля. Поне научи схемата. Какво ще правим обаче с неизпълнените от пролетта стачни споразумения с БДЖ? Кой ще отнесе последиците от социалното недоволство, което зрее във важни за страната отрасли и сектори? Кой и с какво ще потуши напрежението в "Булгартабак" и "Български пощи"? Ще хванат ли дикиш предизборните заричания?
В цялата каша с неизпълнени обещания, неплатени заплати, непорастващи доходи някой (ясно кой!) "вади" едни предприятия или части от тях и ги слага на тезгяха. Простичко. С аргумента, че са зле, че никой не ги иска, че държавата не може да ги крепи, че е криза, че й тежат... И хоп - от забранителния списък за приватизация в нечии активи... Кому са нужни такива "ненужни" на държавата имоти и предприятия? 
Закъсали сме го сериозно, предупредиха експертите. А когато това стане, човек не може да мисли трезво, камо ли държавнически. Просто бърза и продава - на безценица и с една мисъл: как да запълни временно дупка с едни 30-ина милиона например. Днес - от сондажи за шистов газ, утре - от продажбата на "Булгартабак", вдругиден - от приватизацията на пощите, след това - от разпродажбата на дипломатическите имоти. И така докрай.
Че кръчмарят надписва, сме го разбрали отдавна по джобовете си. Какво ли и да очакваме от вицепремиер, който се оплаква, че заплата от 2600 лв.(!) не му стига, за да изхранва 4-членно семейство. Как сметките на държавата да не са криви тогава? Когато обаче синдикатите наплюнчат калема, червената лампичка трябва да светне. Защото не излизат ли сметките на държавата, или трябва да я закриваме, или да сменяме кръчмаря.

Три са версиите за инцидента с военния самолет L-39 ZA

автор:Дума

visibility 324

/ брой: 176

КНСБ настоява линията на бедност за догодина да е 667 лв.

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 176

3431 ученици са отпаднали през миналата учебна година

автор:Дума

visibility 287

/ брой: 176

Едва 10% от пожарникарите у нас са жени

автор:Дума

visibility 318

/ брой: 176

Чужди инвеститори бягат от България

автор:Дума

visibility 353

/ брой: 176

България е с най-голямо неравенство на доходите в ЕС

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 176

70% от продажбите на лизинг са на автомобили

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 176

БНБ пуска сребърна монета за Рибния буквар

автор:Дума

visibility 316

/ брой: 176

Ескалацията срещу Русия е само отложена

автор:Дума

visibility 378

/ брой: 176

Темата за мигрантите разделя Европа

автор:Дума

visibility 341

/ брой: 176

Сърбия връща военната служба

автор:Дума

visibility 381

/ брой: 176

Накратко

автор:Дума

visibility 1180

/ брой: 176

На петнадесети - без фанфари

автор:Боян Бойчев

visibility 436

/ брой: 176

Вот за мир или война

автор:Юри Михалков

visibility 580

/ брой: 176

"БСП-Обединена левица" дава знак за промяна в лявото

автор:Юлия Кулинска

visibility 365

/ брой: 176

Гладът в Америка се увеличава

visibility 358

/ брой: 176

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ