12 Ноември 2024вторник22:10 ч.

ВРЕМЕТО:

Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Нови снеговалежи и в по-ниските части от страната се очакват през нощта срещу четвъртък, в четвъртък и през нощта срещу петък. Има повишена вероятност за значителни валежи и за образуване на снежна покривка над 10 - 15 cм в Предбалкана, Лудогорието и по проходите в Стара планина. В петък валежите ще спират, най-късно в Източна България. Агенция „Пътна инфраструктура“ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, подготвени за зимни условия. Необходимо е шофьорите да карат с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Нови снеговалежи и в по-ниските части от страната се очакват през нощта срещу четвъртък, в четвъртък и през нощта срещу петък. Има повишена вероятност за значителни валежи и за образуване на снежна покривка над 10 - 15 cм в Предбалкана, Лудогорието и по проходите в Стара планина. В петък валежите ще спират, най-късно в Източна България.

Българите са осми в света по пристрастеност към опиати

/ брой: 20

автор:Аида Ованес

visibility 1446

Ново изследване разкрива, че България е на осмо място в света по нива на пристрастеност. От 10-те държави в света с най-много хора, засегнати от пристрастяване, е Латвия с оценка 8,71 от 10. Втори и трети сред засегнатите от зависимости са класирани естонците и австрийците.
Проучването е на Universal Drugstore - лицензирана онлайн аптека в Канада. По данни от 2022 г. екипът е анализирал процента на възрастните пушачи, в това число и употребяващите електронни цигари, както и на прекомерно пиещите алкохол. Данните за  употребяващите наркотици са от 2019 г. Анализът цели да разкрие къде в света са най-засегнатите от обичайните пристрастяващи вещества хора.
От анализа става ясно, че след Индонезия, България е страната с най-висок дял пушачи (над 15 г.) - 28,7% от населението, което прави това всеки ден. За сметка на това страната ни не влиза първа тройка на консумиращите алкохол. В тази тройка първи са латвийците с 12,2 л консумиран алкохол на глава от населението, следвани от литовците (12,1 л) и чехите (11,6 л).
Според данните 0,70% от българското население е с наркотични разстройства. В Естония и Испания делът на населението с разстройства, свързани с употребата на наркотици, е 1,6%, в Латвия, Люксембург и Ирландия този процент е 1,2.

Българинът готов да похарчи средно 531 лв. на Черния петък

автор:Дума

visibility 751

/ брой: 216

Индустрията ни с първия ръст от 20 месеца

автор:Дума

visibility 907

/ брой: 216

Бюджет с 3% дефицит и пакет от мерки ще внесе служебната власт

автор:Дума

visibility 988

/ брой: 216

Над 17% от работещите в ЕС са били с временни договори

автор:Дума

visibility 759

/ брой: 216

Кремъл отрече за разговор Тръмп-Путин

автор:Дума

visibility 881

/ брой: 216

В РСМ очакват скоро промени в конституцията

автор:Дума

visibility 980

/ брой: 216

Вотът на доверие към Шолц преди Коледа

автор:Дума

visibility 858

/ брой: 216

Преходният съвет на Хаити уволни премиера

автор:Дума

visibility 809

/ брой: 216

Изолация и безсилие

автор:Александър Симов

visibility 733

/ брой: 216

Да направим крачка назад, за да вървим три напред като общество

автор:Дума

visibility 1035

/ брой: 216

България се нуждае от връщане на държавността

автор:Дума

visibility 821

/ брой: 216

Време е Борисов и Пеевски да бъдат изолирани от властта

автор:Дума

visibility 1005

/ брой: 216

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ