20 Август 2024вторник16:05 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Няколко думи

Поредно покушение

/ брой: 50

автор:Евгени Гаврилов

visibility 5154

Управляващото мнозинство вчера извърши поредното покушение срещу българската енергетика. Това стана чрез одобреното от парламента споразумение между правителствата на България и САЩ за сътрудничество в ядрената енергетика, което включва и изграждането нова АЕЦ в Козлодуй с технологията АР 1000 на "Уестингхаус".
Освен всичко друго, то изобилства от текстове, които пораждат повече въпроси, отколкото дават отговори. От документа става ясно, че той ще доведе до нови правила при обществените поръчки въпреки действащия закон у нас. Освен това той препоръчва България да работи предимно с щатски компании по ядрените си програми. И това трябва да става чрез точно определена банка - американската Ексимбанк. Има и намек, че страната ни може да се развива като "хранилище" за отработило ядрено гориво.    
Засега управляващите уверяват, че новата АЕЦ ще струва "до 30 млрд. лева", но световният опит показва, че такива мащабни и сложни проекти винаги се оскъпяват, при това с много.
И до ден днешен управляващите не са дали ясно обяснение защо не направиха конкурс, а директно номинираха американската компания.
Липсва и сериозен анализ при какви ценови параметри втора АЕЦ в Козлодуй би била рентабилен и незаобиколим проект. Обяснението за всички тези безумия е едно. Извършва се поредното покушение срещу икономическия сектор, който у нас все още мъждука.

Жълт код за валежи и гръмотевици в половината страна

автор:Дума

visibility 77

На ръба сме на политически крах

автор:Дума

visibility 340

/ брой: 158

Румен Радев отхвърли служебния кабинет заради Калин Стоянов

автор:Дума

visibility 309

/ брой: 158

Двойно по-ниски добиви от слънчоглед

автор:Дума

visibility 289

/ брой: 158

Повече пари за изостаналите райони искат фермери

автор:Дума

visibility 291

/ брой: 158

Ядем грузински сафрид и турски калкан

автор:Дума

visibility 281

/ брой: 158

Експерт: Възможно е ново поевтиняване на горивата

автор:Дума

visibility 293

/ брой: 158

Проливни дъждове и наводнения в Европа

автор:Дума

visibility 312

/ брой: 158

Oсвободиха четирима българи на Халкидики

автор:Дума

visibility 292

/ брой: 158

Над 300 мигранти за ден в Испания

автор:Дума

visibility 292

/ брой: 158

Украйна отново въведе режим на тока

автор:Дума

visibility 251

/ брой: 158

Маймуната и ядреният реактор

автор:Александър Симов

visibility 287

/ брой: 158

Къде гледа БНБ?

автор:Нора Стоичкова

visibility 316

/ брой: 158

Безработица: Ефектът на еврозоната

автор:Гарабед Минасян

visibility 277

/ брой: 158

Възможен ли е компромис по сделката с "Боташ"

visibility 285

/ брой: 158

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ