17 Септември 2024вторник19:48 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Прогноза

Влизаме в еврозоната през 2026 г.

/ брой: 148

автор:Дума

visibility 2802

Рейтингова агенция "Скоуп рейтингс" (Scope Ratings) обяви, че запазва кредитния рейтинг на България на ниво "BBB+" с положителна перспектива в местна и чуждестранна валута. Това се посочва в сайта на агенцията.
Базираната в Берлин "Скоуп рейтингс" е агенция, призната от ЕС и от Европейската централна банка (ЕЦБ) за външна кредитна оценка. Тя даде за първи път на България рейтинг "BBB+" през 2021 година. Рейтинговата агенция очаква "България да се присъедини към еврозоната и да приеме еврото като местна валута най-късно до 2026 г., след като първоначалната цел за януари 2024 г. и актуализираната цел за януари 2025 г. не можаха да бъдат постигнати, отчасти поради инфлационните развития".
От "Скоуп рейтингс" отбелязват, че през юни средномесечната инфлация в страната ни по хармонизираната европейска методика е 4,7 на сто, което е с 1,6 процентни пункта над референтния процент, без от списъка да се "изключват" страни заради извънредно ниска инфлация. Ако обаче отново, както в конвергентния доклад на Европейската комисия от юни, се извадят страните с най-ниска инфлация, то България няма да изпълнява критерия само с 1 процентен пункт.
Политическата нестабилност също оказа отрицателно въздействие върху процеса на присъединяване към еврозоната, посочва още рейтинговата агенция.

БСП е за запазване на биоживотновъдството

автор:Дума

visibility 390

/ брой: 177

Проблемът на РСМ не е с България, а преговорите за ЕС

автор:Дума

visibility 375

/ брой: 177

100 нови социалисти са приети в Стара Загора

автор:Дума

visibility 361

/ брой: 177

Отчитат рекордни загуби на вода

автор:Дума

visibility 413

/ брой: 177

"Булгаргаз" иска поскъпване на газа с 3% през октомври

автор:Дума

visibility 336

/ брой: 177

НСИ отчете годишна инфлация от 2,1%

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 177

Бум на фалшивите столевки

автор:Дума

visibility 369

/ брой: 177

Втори опит за убийство на Доналд Тръмп

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 177

Рокади в Еврокомисията

автор:Дума

visibility 383

/ брой: 177

Мексико прие съдебната реформа

автор:Дума

visibility 344

/ брой: 177

Стачка в косовския парламент за по-високи заплати

автор:Дума

visibility 357

/ брой: 177

Жалките пари

автор:Аида Ованес

visibility 394

/ брой: 177

Вода газим, жадни ходим

автор:Мая Йовановска

visibility 361

/ брой: 177

Българчета - граждани на света

автор:Дума

visibility 386

/ брой: 177

Виновен е Рогатия

автор:Мая Йовановска

visibility 354

/ брой: 177

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ