18 Септември 2024сряда20:06 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Страх от кюрдите

/ брой: 194

автор:Алберт Аврамов

visibility 4966

Това, което се случи вчера по границата между Турция и Сирия, не е точно агресия, но в никой случай не може да бъде назовано и инцидент, предизвикан от желание за защита от терористи. Още по-малко пък, както бе гръмко прокламирано - за война с "Ислямска държава". Защото отдавна е ясно, че целите, преследвани от турския президент Реджеп Ердоган в региона, са станали "публична тайна". Става дума за страх, за истински и вледеняващ страх от най-страшните за него самия и за режима му врагове - сирийските кюрди. Които, видите ли, имали наглостта да търсят национално самоопределение в своя независима и суверенна, както е в мечтите им, държава. Е, дойде времето не само на думи, но и на дела, Ердоган отново да размаха томахавката, при това точно в деня, в който при него пристигна вицепрезидентът на САЩ Джо Байдън с мисията не само да го "озапти" по темата Гюлен, но и отново да му подскаже американските интереси, свързани с "кюрдския въпрос". А както знаем, този въпрос никак не е лесен за решаване. За капак в Анкара по същото време се мярна и лидерът на Иракски Кюрдистан Масуд Барзани, чиито планове за съдбата на сирийските кюрди и въобще по кюрдския въпрос (за единение на съплеменниците му, но под негово ръководство), също срещат категоричната съпротива на сирийския президент Башар Асад. Някой ще каже - пълна каша. Но дори един глас от Европа така и не се чу след новината за турската инвазия в Сирия.

Токът в Южна Европа - до пет пъти по-скъп

автор:Дума

visibility 543

/ брой: 178

Фон дер Лайен ни даде постен и скромен ресор

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 178

Единайсет жени в новата Еврокомисия

автор:Дума

visibility 587

/ брой: 178

Атина иска европейско решение за мигрантите

автор:Дума

visibility 575

/ брой: 178

Накратко

автор:Дума

visibility 473

/ брой: 178

Ще се примири ли ЕП?

автор:Кристиан Вигенин

visibility 592

/ брой: 178

Светът по ръба на глобална и ядрена война

автор:Юри Михалков

visibility 597

/ брой: 178

Такса смет или национална криза с боклука?

автор:Барбара Пейчинова

visibility 547

/ брой: 178

Неуредици

автор:Барбара Пейчинова

visibility 572

/ брой: 178

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ