08 Ноември 2024петък11:13 ч.

ВРЕМЕТО:

Времето ще се задържи предимно слънчево. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в източните райони със слаб вятър от североизток. Сутрин на места в низините и котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, а максималните между 11° и 16°. Времето ще се задържи предимно слънчево. В по-голямата част от страната ще е почти тихо, в източните райони със слаб вятър от североизток. Сутрин на места в низините и котловините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, а максималните между 11° и 16°.

Защо Пентагонът купува руски хеликоптери?

/ брой: 163

автор:Петър Бочуков

visibility 7219

Съдинените щати са не само най-силната държава в света, но са и първи в научната сфера. Те произвеждат най-съвременните въоръжения и по-конкретно най-добрите в света вертолети, отбелязва списваното на английски китайско издание "Global Geographic Times". По технически постижения САЩ изпревариха СССР още преди неговия разпад, а Русия днес няма възможности и не прави достатъчно инвестиции в научноизследователските центрове, свързани с военната промишленост.
В продължение на много години Русия изнася главно нефт и оръжия. Но кой би могъл дори да си помисли, че притежаващите най-модерните военни технологии САЩ, ще купуват руски вертолети?  "Правителството на Обама отмени забраната за закупуване на продукция на руската военна промишленост и веднага се появи нов купувач, отбелязва "Вашингтон таймс". Пентагонът публикува данни за планираните покупки на въоръжения за армиите на Афганистан, Пакистан и Ирак, в това число и руски вертолети и други летателни апарати. Още повече, че летците от тези страни умеят да управляват руски вертолети, тъй като са се обучавали на тях. За разлика от американските те имат "по-проста конструкция и затова поддръжката им е евтина и по-лесно се управляват", подчертава "Global Geographic Times".
Решението на Пентагона срещна ожесточена съпротива от страна на протекционистки настроени конгресмени. Но те са склонни да отстъпят, като им се обясни, че се купуват руски вертолети, за да се научи нещо повече за тяхното устройство, технически характеристики и особености. От друга страна, САЩ могат да се възползват от сделката и да запазят в тайна характеристиките на своята бойна техника от руските шпиони. Афганистан, Пакистан и Ирак са бивши зони на влияние на СССР - голяма част от личния състав на въоръжените сили на тези страни е била обучена от съветски инструктори. Затова САЩ не могат да им се доверят напълно и да им предоставят най-новото американско въоръжение. Има и още един аспект - американските вертолети и самолети са натъпкани с електроника и управлението им е сложно. А САЩ вече мислят за изтегляне от Афганистан и искат афганистанската армия, която ще продължи да воюва с талибаните, да бъде въоръжена с руски хеликоптери.

"ЛУКойл" продава "Нефтохим" на катарско-британски консорциум

автор:Дума

visibility 1802

/ брой: 213

Продажбите на злато у нас са се увеличили с 64%

автор:Дума

visibility 1672

/ брой: 213

Над 320 млн. лв. дължи държавата на граждани и фирми

автор:Дума

visibility 1532

/ брой: 213

Общини получиха 107 млн. лв. за улично осветление

автор:Дума

visibility 1519

/ брой: 213

Доналд Тръмп се завръща в Белия дом

автор:Дума

visibility 1765

/ брой: 213

Доналд Тръмп спечели президентските избори

автор:Дума

visibility 1847

/ брой: 213

Поздравленията заваляха, Путин се въздържа

автор:Дума

visibility 1635

/ брой: 213

Републиканците завладяха Сената

автор:Дума

visibility 1414

/ брой: 213

Президент на мира?

автор:Юри Михалков

visibility 1670

/ брой: 213

Академик по избори

автор:Александър Симов

visibility 1624

/ брой: 213

Хем боли, хем сърби

автор:Мая Йовановска

visibility 1602

/ брой: 213

БСП е микросвят, отражение на прехода

visibility 1596

/ брой: 213

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ