15 Ноември 2024петък01:35 ч.

Не вкарвайте политиката в училище

/ брой: 264

автор:Дума

visibility 2587

Спасение на образованието от политиката очевидно няма да има скоро. Едва прекрачил в парламента завчера, новият депутат реформатор от ДСБ Борис Станимиров се втурна да пъха в учебниците по история "престъпленията на комунизма". Много се притеснил, че 55 на сто от българите сега одобряват Тодор Живков и причината била, че учебните програми неглижирали "престъпленията на комунизма у нас и по света". "Престъпните комунистически режими" трябвало да се изучават както фашистките.
Децата ни живеят в безумното ни общество и няма как да ги изолираме от него. Но училището е за това - да коригира във възможна степен девиациите на обществото. Не знам дали господинът е виждал учебниците по история, но той очевидно не знае, че в тях от близо 25 години няма "престъпления на фашизма", понеже авторите им не смеят да кажат, че в България е имало фашизъм и фашистки режим. Та, първо трябва да променим Закона за народната просвета и задължително да включим фашизма в учебниците, особено партизанските отряди и отрязаните партизански и ястребински глави (които впрочем след 1945 г. с това, че са съществували, спасиха България от тежки международни санкции заради принадлежността й към оста на престъпния фашистки Райх).
Но понеже Станимиров има предвид целия "престъпен режим" до 1989 г., ще трябва в книжките да се включат и благата от престъпното построяване на модерна индустриална и аграрна България, която 25 години новите реформатори грабят. Трябва да се включат и престъпното безплатно средно и висше образование, и безплатното здравеопазване за всички до 1989 г., престъпно ликвидираната неграмотност, унищожената престъпност, още по-престъпната липса на безработица, съвсем престъпните евтини ведомствени почивни станции за всички работещи и семействата им и т.н.
Ето затова, г-н Станимиров, 55 на сто от българите одобряват Живков. И ако влязат истините за социализма в учебниците, а не изтъркани идеологеми, ще го одобряват все повече. Пък ако раболепните медии престанат да обработват мозъците с помия по годините до 1989-а, може би младите ще научат нещичко за онези години и те няма да са за тях тера инкогнита като сега след толкова години промиване на мозъци. А ако не се крие истината и за света преди и сега, може да се научи нещичко и за "евроатлантическите ценности" за унищожаването на цели народи и страни.       
Не вкарвайте в училище раните на обществото, които у нас не успяват да заздравеят, защото ги възпалявате наново и наново с яростна страст. 25 години ровичкате миналото, никой не се занимава с бъдещето. Оставете да седят един до друг на чина правнуците на някогашния фашист и на разстреляния партизанин. За тях има много по-важни неща от вашата политическа кариера. Нека историята им предаде урока си какъвто е, а не какъвто го иска поредната насаждана идеология. Може би те ще успеят да го усвоят.

Намаляват българските компании сред топ 500 в Източна Европа

автор:Дума

visibility 561

/ брой: 218

Въглищата спасяват електроенергийната система

автор:Дума

visibility 590

/ брой: 218

С 60% са по-ниски добивите от пчелен мед тази година

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 218

Строителството изпреварва IТ сектора по заплати

автор:Дума

visibility 520

/ брой: 218

Северна Корея вече участва във войната

автор:Дума

visibility 576

/ брой: 218

Съединените щати откриват ракетна база в Полша

автор:Дума

visibility 558

/ брой: 218

В Прищина заговориха за "Велико Косово"

автор:Дума

visibility 495

/ брой: 218

Накратко

автор:Дума

visibility 554

/ брой: 218

Ама, вярно ли е?

автор:Аида Паникян

visibility 612

/ брой: 218

Прероденият геополитически гълъб

автор:Александър Симов

visibility 615

/ брой: 218

Непростима безпаметност

visibility 516

/ брой: 218

По следите на една забравена, но величава битка

visibility 627

/ брой: 218

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ