Българският Шенген
/ брой: 11
Скандалите у нас измествали фокуса на реалните проблеми. От едната страна било правенето на нещата, а от друга - деструктивизмът. Оскандаляването обаче нямало да попречи да се продължи с реформите. Така управляващите оценяват сегашната политическа и медийна ситуация в България.
Това с пренебрегнатите реформи и реални проблеми звучи много смешно. Кои реформи днес решават някакви реални проблеми?
Пенсионната "реформа" представлява просто опит за пестене на пари за сметка на хората. Трябва да се помни, че средната възраст за пенсиониране в ЕС е 61,4 години, а у нас за мъжете е 63 години. Трябва да се знае, че продължителността на живота в България е с десет години по-малка от тази в развитите европейски страни. Какво реформират?
"Реформата" в здравеопазването е също търсене на начини за изцеждане на още пари от хората или просто рязане на средства от системата. Всъщност какво точно се реформира?
В науката е най-ясно - нейното унищожаване. Ако не вярвате на ДУМА, четете авторитетното списание "Нейчър" и изявленията на маса Нобелови лауреати.
Културата? Образованието? Пазарът на труда? Ножицата между изкупни цени и цени на дребно?
Като приоритет май само Шенген остана. Ама и тук нещата са сбъркани. Бутнете най-напред "Шенгена" между България и другите страни, които говорят за производство, износ и конкурентоспособност. Говорят и действат.