31 Август 2024събота02:06 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Няколко думи

Докога здравето ще е търговия?

/ брой: 100

автор:Аида Паникян

visibility 5345

Обострят се битките между социалните партньори за заплатите на медицинските служители. Така е при наложените пазарни правила в здравеопазването - имаш приходи от дейност, имаш пари за ток, вода, парно, лекарства, заплати и пр.
Но още няма анализ защо едни болници са успели да дадат поне минималните заплати, а други не успяват. Няма и яснота коя клинична пътека колко трябва да струва - иначе от време на време се увеличава цената на някоя, но все не е достатъчно. От години се говори и за остойностяване на труда на медицинските кадри, но и това не се случва (нечии интереси са по-силни от други).
Медицинските услуги поскъпват и това е нормално. И нормално се очаква по-добро качество. Така ли е?
Ако преди 35 години у нас се говореше за пазарни отношения в здравеопазването, едва ли някой е имал предвид сегашното безобразно положение. Уж парите следват пациента. Само дето пациентът не е просто клиент, а болен, който се нуждае от медицинска помощ, здравна грижа, човещина, милосърдие. Последните две нямат финикийско изражение.
Днес се говори за повече държавен контрол в здравеопазването. Но държавата има ли куража да го направи? Едва ли, щом собствените ѝ (държавните) болници са търговски дружества, а лекари, сестри и санитари преживяват с подаяния.
Докога здравето ще е търговия?

Еврото идва у нас най-рано през 2026 г.

автор:Дума

visibility 587

/ брой: 166

Данъчни проверяват българи със скъпи имоти

автор:Дума

visibility 584

/ брой: 166

Павел Дуров пуснат под гаранция

автор:Дума

visibility 711

/ брой: 166

Мицкоски разчита на диалог със София

автор:Дума

visibility 656

/ брой: 166

„Татнефт“ дава петрол на Унгария и Словакия

автор:Дума

visibility 607

/ брой: 166

Накратко

автор:Дума

visibility 919

/ брой: 166

Да спасим БСП от хаоса

visibility 742

/ брой: 166

Българският Сорос

автор:Иван Генов

visibility 846

/ брой: 166

Престъпно

visibility 924

/ брой: 166

Фейсбук е налагал цензура по време на пандемията

автор:Дума

visibility 639

/ брой: 166

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ