08 Март 2025събота13:44 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Планът на Зеленски удари на камък в НАТО

Украинският президент готов да раздаде на Запада богатствата на страната

/ брой: 199

автор:Дума

visibility 4213

Новият генерален секретар на НАТО Марк Рюте отказа да приветства "плана за победа" на украинския президент Володимир Зеленски, като заяви само, че той и съюзниците "го приемат за сведение".
"Планът има много аспекти, които наистина трябва да уточним с украинците, за да видим какво можем да направим и какво не можем да направим“, заяви той.
Зеленски трябва да представи своя план на започналата двудневна среща на ЕС в Брюксел. Текстът представлява искания на Киев, за изпълнението на които Евросъюзът не може да постигне съгласие от години, посочи пред журналисти литовският президент Гитанас Науседа. Според него три са големите въпроси, разделящи ЕС - членството на Киев в НАТО, нанасяне на удари от Украйна дълбоко в руската територия и предоставянето на далекобойни ракети със същата цел.
Зеленски представи в сряда пред Върховната Рада своя „план“ за прекратяване на конфликта. Той предложи отделни натовски контингенти на САЩ в Европа да бъдат заменени с украински. Основни искания са незабавна покана за Украйна да се присъедини към НАТО, прехвърляне на нова военна помощ на Киев, удари с далекобойни оръжия дълбоко в Русия и използване на европейски въздушен щит за защита на украинската територия. Предвижда се създаване в Украйна на своеобразен „пакет за неядрено стратегическо възпиране“ и възстановяване с подкрепата на западните страни. „Планът“ включва секретни приложения, които се представят само на страни от НАТО със значителни военни способности.
Зеленски предложи и достъп на Запада до украинските ресурси, включително уран, титан, литий и графит, за „трилиони долари“.

Париж предложи на Европа „ядрен чадър“

автор:Дума

visibility 3224

/ брой: 43

ЕС връща само 20 на сто от незаконните мигранти

автор:Дума

visibility 3114

/ брой: 43

Вашингтон преговаря с „Хамас“ за заложниците

автор:Дума

visibility 3154

/ брой: 43

Накратко

автор:Дума

visibility 3751

/ брой: 43

Резил

автор:Таня Джаджева

visibility 4086

/ брой: 43

Призив за мир

visibility 3706

/ брой: 43

Тревога от ескалацията

visibility 3355

/ брой: 43

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ