31 Юли 2024сряда11:43 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Стига страх!

/ брой: 139

автор:Светла Василева

visibility 2325

Брюксел ни размаха пръст заради условието за 5 години уседналост, наложено от българския парламент за покупка на земеделска земя от чужденци и властимащите от ГЕРБ светкавично сложиха наколенките. Зер, от метрополията ще вземат да спрат европаричките и какво ще правят тогава? Те нали на едните брюкселски субсидии разчитат за всичко. Заради тях искат и стоят във властта. И благодарение на тях все още успяват някак да удържат и потушават трупащото се напрежение в страната.
Чудно дали някога за нещо ще изправят превития си гръбнак и ще се възпротивят на чиновниците брюкселски? Ще се осмелят ли да кажат "не, не ни устройва", земята българска не е за продан урбулешката! Неслучайно в Конституцията ни е записано, че тя е "основно национално богатство, което се ползва с особена закрила на държавата и обществото" (чл. 21). Как може Унгария, Литва, Латвия, Словения, Словакия, Полша да бранят земята и националния си интерес до последно? И на тях им размахват пръст от Брюксел. И тях ги плашат със санкции, наказателни процедури и съд. Какво от това?
Има неща, които са безценни, свещени и не бива да бъдат нито продавани, нито предавани. Земята ни е плодородна и завещана преди повече от 1300 години от предците ни. В центъра сме на Балканите и сме най-бедната страна член на ЕС. Ще ни изкупят, преди първи петли да пропеят. Това е предпоставка за накърняване на териториалната цялост на държавата като един от белезите на формата на държавно устройство. От самата Еврокомисия признават, че известни ограничения имат смисъл, тъй като целят борба със спекулативните покупки. Защо тогава с лека ръка ГЕРБ внасят законопроект, който ще отмени условието за купуване на земя от чужденци? Стига страх! Поне веднъж кажете "не" и защитете националния интерес на България!  















 

Гръцки бизнесмен с интерес към "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 89

/ брой: 144

Бизнес средата у нас се влошава

автор:Дума

visibility 88

/ брой: 144

Над 4,3 млн. са жилищата у нас

автор:Дума

visibility 94

/ брой: 144

Расте напрежението във Венецуела

автор:Дума

visibility 79

/ брой: 144

Протести в Сърбия срещу добива на литий

автор:Дума

visibility 98

/ брой: 144

Брюксел се сближава с Виетнам

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 144

ЕС гласи нови мерки срещу Унгария

автор:Дума

visibility 97

/ брой: 144

Дясната киселина

автор:Александър Симов

visibility 77

/ брой: 144

Кой ще въведе контрол

visibility 85

/ брой: 144

Заканата на Ердоган

автор:Юри Михалков

visibility 81

/ брой: 144

В капана на екстремните жеги

автор:Дума

visibility 87

/ брой: 144

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ