17 Септември 2024вторник13:44 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Повишава се заболеваемостта от скарлатина

/ брой: 58

автор:Дума

visibility 309

Повишава се заболеваемостта от скарлатина. По данни на РЗИ в Разград заболеваемостта през миналата година е три пъти по-висока от средната през последните пет години.
В област Разград се наблюдава повишена заболеваемост от скарлатина, съобщиха от Регионалната здравна инспекция. От началото на годината до 24 март са регистрирани 84 случая на заболели. Най-много - 60 болни, има при децата от пет до деветгодишна възраст. Заболелите от една до четири години са 16, а броят на болните деца от 10 до 14-годишна възраст са осем. Регистрираните случаи са от 24 населени места на седемте общини в областта. Един от заболелите е лекуван стационарно, а останалите 83 болни деца са лекувани в дома, за период от 10 дни. Няма съобщени случаи на тежка форма, както и на такива с усложнения, посочват от здравното ведомство.
От там припомнят, че скарлатината протича с температура, обща интоксикация, ангина и дребен обрив по кожата. Инкубационният период е от един до 10 дни.
Според здравните експерти причините за високата заболеваемост в учебните и детски заведения са свързани освен с възрастовото предразположение, със струпване на много хора, както и с влиянието на някои социални фактори в организацията на обслужването на децата, формиране на сборни групи и паралелки, клубове и извънкласни форми.

БСП е за запазване на биоживотновъдството

автор:Дума

visibility 124

/ брой: 177

Проблемът на РСМ не е с България, а преговорите за ЕС

автор:Дума

visibility 136

/ брой: 177

100 нови социалисти са приети в Стара Загора

автор:Дума

visibility 123

/ брой: 177

Отчитат рекордни загуби на вода

автор:Дума

visibility 132

/ брой: 177

"Булгаргаз" иска поскъпване на газа с 3% през октомври

автор:Дума

visibility 108

/ брой: 177

НСИ отчете годишна инфлация от 2,1%

автор:Дума

visibility 132

/ брой: 177

Бум на фалшивите столевки

автор:Дума

visibility 128

/ брой: 177

Втори опит за убийство на Доналд Тръмп

автор:Дума

visibility 117

/ брой: 177

Рокади в Еврокомисията

автор:Дума

visibility 118

/ брой: 177

Мексико прие съдебната реформа

автор:Дума

visibility 107

/ брой: 177

Стачка в косовския парламент за по-високи заплати

автор:Дума

visibility 117

/ брой: 177

Жалките пари

автор:Аида Ованес

visibility 105

/ брой: 177

Вода газим, жадни ходим

автор:Мая Йовановска

visibility 104

/ брой: 177

Българчета - граждани на света

автор:Дума

visibility 124

/ брой: 177

Виновен е Рогатия

автор:Мая Йовановска

visibility 108

/ брой: 177

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ