15 Август 2024четвъртък20:33 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Бизнес средата у нас се влошава

/ брой: 144

автор:Дума

visibility 1660

През юли общият показател на бизнес климата намалява с 1.5 пункта спрямо предходния месец (от 24.5% на 23.0%). Понижение на показателя се наблюдава в промишлеността, строителството и търговията на дребно, а в сектора на услугите запазва приблизително нивото си от юни.
Мениджърите обясняват, че несигурната среда и липсата на работна ръка пречат на дейността на предприятията. Други прогнозират недостиг на мощности, които да отговорят на увеличаващите се поръчки, а в някои сектори прогнозират продължаващ ръст на цените.
Съставният показател "бизнес климат в промишлеността" се понижава с 1.0 пункт (от 17.5% на 16.5%) главно поради влошените очаквания на промишлените предприемачи за бизнес състоянието на предприятията през следващите шест месеца. По тяхно мнение през последния месец има леко увеличение на осигуреността на производството с поръчки. През юли средното натоварване на мощностите е 74.4%, което е с 0.5 пункта под нивото от април и с оглед на очакваното търсене през следващите месеци се предвижда недостиг на мощности. Най-сериозните затруднения за дейността остават свързани с несигурната икономическа среда и недостига на работна сила, посочени съответно от 54.3 и 31.3% от предприятията.
За продажните цени в промишлеността прогнозите на мениджърите са за запазване на тяхното равнище през следващите три месеца.
През юли бизнес климатът в строителството" спада с 5.1 пункта (от 31.0% на 25.9%) в резултат на негативните оценки и очаквания на строителните предприемачи за бизнес състоянието на предприятията.

1700 работници от "Марица Изток" - предсрочно в пенсия

автор:Дума

visibility 405

/ брой: 155

Спират разширението на "Чирен" заради проверката на Кьовеши

автор:Дума

visibility 380

/ брой: 155

LNG терминалът в Александруполис ще заработи на 1 октомври

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 155

2% ръст на икономиката през второто тримесечие

автор:Дума

visibility 388

/ брой: 155

Гърция се залавя с пожара до България

автор:Дума

visibility 426

/ брой: 155

Протест в Братислава срещу словашката култура

автор:Дума

visibility 382

/ брой: 155

Масови съкращения в германската икономика

автор:Дума

visibility 415

/ брой: 155

Накратко

автор:Дума

visibility 1095

/ брой: 155

Чудна Картинка

автор:Нора Стоичкова

visibility 953

/ брой: 155

Излизаме от релсите

visibility 836

/ брой: 155

Радев, спаси децата ни!

автор:Юри Михалков

visibility 746

/ брой: 155

Що е ляво и има ли то почва у нас?

visibility 465

/ брой: 155

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ