11 Септември 2024сряда00:26 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Шведите с най-дълъг платен отпуск при раждане

/ брой: 165

автор:Дума

visibility 1691

Германия и северните европейски страни са първи в списъка с високодоходни държави, когато става въпрос за продължителността на платения отпуск по майчинство, а Австралия и САЩ са на последните места, предаде Ройтерс.
Анализатори, свързани с базирания в САЩ Център за икономически и политически изследвания, са сравнили политиката за отпуск за родителски грижи в 21 страни. Проучването им е поместено в "Джърнал ъв юропиън соушъл полиси". Проучването им показва, че Швеция е на първо място по равенство между половете, що се отнася до практиката да се дава отпуск на родителите при раждане на дете, а заедно с Германия са най-щедри по отношение на продължителността на платения отпуск - и двете дават по 47 седмици. Следвани са от Норвегия, която дава 44 седмици, Гърция - 34 седмици, Финландия - 32, и Канада - 29 седмици.
Нито САЩ, нито Австралия не гарантират платен отпуск и са на последните места в списъка от 21 страни.
"Плащаме висока цена за нищожната си политика, защото родителският отпуск подобрява здравето и доброто състояние на децата и родителите им, а платеният отпуск дава на семействата важна икономическа подкрепа в този важен период", обясни изследователят Янет Горник. Франция и Испания са на първите места по отношение на обща продължителност на отпуска, като всяка държава дава над 300 седмици, а Швейцария и САЩ са последни със съответно 24 и 14 седмици.
Проучването разглежда политиката според три критерия: обща продължителност на родителския отпуск - платен и неплатен, продължителност на платения отпуск и равенство между половете, което позволява на бащите да ползват платен и неплатен отпуск при раждане на дете.

ВКС потвърди: Атанас Зафиров представлява БСП

автор:Дума

visibility 406

Ще се явим на изборите с „БСП-Обединена левица"

автор:Дума

visibility 389

/ брой: 172

ВСС откри процедурата за избор на нов главен прокурор

автор:Дума

visibility 356

/ брой: 172

Цената на жп линията с България е нереално висока

автор:Дума

visibility 381

/ брой: 172

Лозари прибират червените сортове грозде със седмици по-рано

автор:Дума

visibility 345

/ брой: 172

Българите остават с най-ниската минимална заплата в ЕС

автор:Дума

visibility 350

/ брой: 172

В Румъния учениците ще оценяват учителите

автор:Дума

visibility 357

/ брой: 172

ЕС не признава вота в Крим и Севастопол

автор:Дума

visibility 391

/ брой: 172

СИРИЗА свали доверие от партийния си лидер

автор:Дума

visibility 414

/ брой: 172

Льо Пен призова за референдум за имиграцията

автор:Дума

visibility 336

/ брой: 172

Феноменално

автор:Ина Михайлова

visibility 1453

/ брой: 172

Порочен кръг

автор:Барбара Пейчинова

visibility 785

/ брой: 172

Църковно лицемерие

автор:Таня Глухчева

visibility 588

/ брой: 172

Много пари...за нищо

автор:Юлия Кулинска

visibility 551

/ брой: 172

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ