16 Ноември 2024събота09:07 ч.

Няколко думи

Джендъри в спорта

/ брой: 145

автор:Марин Милашки

visibility 6690

Нов грандиозен скандал се разрази на Олимпиадата в Париж. Международният олимпийски комитет допусна в женския турнир по бокс да се състезават... мъже. Става въпрос за Лин Ю-Тин (Тайван) и Имане Халиф (Алжир). "Двете" получиха акредитации дори след като прескочиха максимално допустимите стойности на тестостерон.
Причината за гафа е в по-меките правила.
Турнирът в Париж не се организира от Международната федерация по бокс, която беше изключена от олимпийското движение заради корупция. Президент е руснакът Умар Кремльов, който е недолюбван от МОК.
Големият проблем е, че няма адекватно обяснение защо "двете" са допуснати до Игрите. Как са доказали, че са жени? Още повече Ю-Тин. Азиатката нашумя миналата година, когато спечели медал от Световното в Делхи, след като победи Светлана Каменова на 1/4-финал, но отличието задочно заслужи българката след "поредица от неправомерни действия" на съперничката. Тя се провали именно на половия тест.
Какво всъщност се случва със защитата на правата на жените? Нещо Истанбулската конвенция куца. Защото мъже да се правят на жени и да се боксират като такива е сигурен признак за лудост. Не толкова на състезателките, а на тези, които са го допуснали.
"Мъж боксьор, облечен в рокля, размазва физиономията на жена от бой." Такава картина имало в Дижон на художник, творил през XVI век. Фразата се върти вече втори ден из социалните мрежи и по повод двете боксьорки. Предшествениците на тези либерали ще се обърнат вероятно в гроба, ако разберат какво се случва в днешно време.
Случаят е все едно да имаш мотор и да го идентифицираш като велосипед, с който да участваш в "Тур дьо Франс". Е, ще спечелиш, няма начин.
Разликата между мъжете и жените в бойните спортове е, че жените ги облагородяват с грацията си, ловкостта, извличат от тях солта на бойното изкуство, което е алтернатива на грубата сила и свирепост на противоборството. Но с появата на джендъри тази концепция се руши, защото мъжкото начало служи да пречупва в името на оцеляването. Силата е над правото при мъжа.
Случващото се в бокса в Париж е тотално погазване на правата на жените. Защото е, меко казано, нечестно да се състезаваш срещу транссексуален.
Ако МОК продължава в същия рейд, след години няма да има жени на финалите за жени. Всичко се случи на фона на грандиозната церемония по откриване, срещу която се обърна дори църквата.

В София се произвеждат 41% от БВП на страната

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 219

Потреблението на домакинствата ускори растежа

автор:Дума

visibility 565

/ брой: 219

Експерт предлага по-нисък ДДС за рибата

автор:Дума

visibility 582

/ брой: 219

Тръмп разговаря два часа с Байдън

автор:Дума

visibility 598

/ брой: 219

Втора инстанция осъди експрезидент на Аржентина

автор:Дума

visibility 595

/ брой: 219

Протест в Брюксел срещу крайнодесните

автор:Дума

visibility 590

/ брой: 219

Пет години затвор грозят Марин Льо Пен

автор:Дума

visibility 555

/ брой: 219

Медийният тероризъм

автор:Александър Симов

visibility 640

/ брой: 219

Хронично бездействие

visibility 604

/ брой: 219

"Символичната война" на съюзническите бомби

visibility 631

/ брой: 219

Кой кой е в проектокабинета на Доналд Тръмп

автор:Дума

visibility 582

/ брой: 219

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ