10 Юли 2024сряда03:09 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Студът провокира инфарктите

Смяната на сезоните може да обостри хронични заболявания

/ брой: 223

автор:Дума

visibility 1606

"През зимата регистрираме много голям брой инфаркти и стенокардни атаки. Студеното време води до спазъм на артериите и когато една артерия е и без това стеснена, честотата на стенокардиите, на гръдната болка е много по-голяма", обяснява кардиологът д-р Костадин Кичюков. 
Медиците са единодушни, че резките температурни колебания, които са толкова често напоследък, не са безвредни за здравето. Особено чувствителни към тях са децата и страдащите от хронични заболявания.

Депресиите 

са едни от характерните проблеми на есента. За това каква точно е причината за появата на  психична нестабилност, учените нямат единна позиция, но за връзката между външните условия и психическото състояние са единодушни. Основният им съвет е да се прекарва по-дълго време на открито и на светло. 

Стомашно-чревни неразположения

През лятото се конусмират по-големи количества сурови храни - лук, ряпа, грозде, зеле и др. Част от негативите им са болки в корема, киселини и парене, които с края на сезона се усилват и зачестяват.

Болки в опорно-двигателната система

Повечето движение през летните месеци се заменя със задържането пред бюрото или във фотьойла. В много случаи леко увеличаване на движението през застиналия студен сезон може да доведе до обостряне на дископатията.

Най-добрата ваксина срещу грип

остава редовното миене на ръцете и яденето на плодове и зеленчуци. Те съдържат веществото кверцетин, което помага на организма да се защити от грип. Според наблюденията на имунолози от университета в Южна Каролина и Клемсън, САЩ, кверцетин пречи и на развитието на общия грипен щам H1N1. Освен това блокира и нежеланите последствия след интензивна физическа дейност, което може да доведе до редица травми или отслабване на организма.

Връщат ни ресто само в евро

автор:Дума

visibility 513

/ брой: 128

Губим 845 млн. лв. заради Шенген

автор:Дума

visibility 384

/ брой: 128

6-ти блок на АЕЦ "Козлодуй" отново заработи

автор:Дума

visibility 372

/ брой: 128

Левицата спечели изборите във Франция

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 128

Орбан и Си Цзинпин искат мир в Украйна

автор:Дума

visibility 447

/ брой: 128

Индийският премиер пристигна в Москва

автор:Дума

visibility 368

/ брой: 128

Атина забрани шествие в защита на семейството

автор:Дума

visibility 410

/ брой: 128

Порочен кръг

автор:Валентин Георгиев

visibility 395

/ брой: 128

Неудобни въпроси

автор:Симеон Николов

visibility 445

/ брой: 128

За сянката и дунапрена

visibility 346

/ брой: 128

Какво се обърка с аптеките?

visibility 386

/ брой: 128

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ