20 Октомври 2024неделя17:29 ч.

Губим от Франция с 2:3 в драма

/ брой: 222

visibility 904

Волейболистите на България претърпяха първа загуба на световното първенство в Италия. Във втория си мач от група Е тимът на Силвано Пранди отстъпи драматично с 2:3 (-22, 23, -17, 28, -17) на Франция. "Трикольорите" изоставаха в резултата с 0:1 и 1:2 гейма, когато спасиха 4 мачбола на "петлите" и достигнаха до тайбрек. В него нашите сбъркаха 5 пъти при изпълнението на първите 6 сервиса. В заключителната част французите им върнаха жеста с 4 поредни грешни сервиса, а българите изпуснаха 4 мачбола, за да капитулират при първата крайна топка за съперника. В решителните моменти обаче италианският арбитър на 2 пъти тънко подпря французите, които имаха и повече поддръжници в зала "Пала Руфини" в Торино.
Матей Казийски завърши с 26 т., a капитанът Вадимир Николов добави 23. Най-резултатен за Франция бе Aнтонен Рузие също с 26 т. (22 атаки),  а резервата Ервен Нгапе отбеляза 23.
С 2 победи от 2 мача Франция си осигури предсрочно участие в следващата фаза с 4 т., пред България и Чехия по 3 т. и Китай 2 т.
"Поздравления за победата на Франция. Те бяха по-силни. Сега ще починем малко и ще се концентрираме върху следващия ни мач", заяви селекционерът Силвано Пранди. "Жалко за този  резултат. Франция винаги е бил труден отбор за побеждаване. Вече мислим за следващия мач", каза пък капитанът Владимир Николов. "Много сме уморени. Това е нормално след 5 гейма, все пак сме хора. Новата формула на първенството е малко странна. Ще ни трябва малко време да свикнем с нея", заяви топреализаторът ни Матей Казийски.