08 Март 2025събота22:00 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Още не е ясно ще компенсират ли домакинствата без ток по Коледа

/ брой: 20

автор:Дума

visibility 2894

Всеки ден в институцията на омбудсмана постъпват десетки въпроси на граждани от цялата страна дали ще бъдат компенсирани заради липсата на ток по време на Коледните празници. Мнозина вече са подали жалби до дружествата, но от там им отговарят, че компенсации няма да им бъдат изплатени, тъй като прекъсването на електрозахранването било свързано с лошото време, обилните снеговалежи и старата електропреносна мрежа. Това става ясно от съобщението от администрацията на обществения защитник, откъдето са изпратили писмо до Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) с въпрос има ли и какви са резултатите от извънредната проверка на трите електроразпределителни дружества и на "Електроенергийния системен оператор" (ЕСО).
На 28 декември м.г. на сайта на регулатора бе публикувана информация за началото на проверката, която на първо място цели изпълнението на инвестиционните програми за развитие, поддръжка и ремонтни дейности по мрежата.
ДУМА припомня, че министърът на енергетиката Жечо Станков обяви след среща с представителите на електроразпределителните дружества, че хилядите домакинства, които останаха без ток по Коледа и Нова година, ще бъдат компенсирани от държавата чрез февруарските си сметки. Той поясни, че за обезщетенията държавата е осигурила допълнително 2,2 млн. лв. и ще бъдат компенсирани всички засегнати домакинства, които в последните 13 месеца са имали сметка за ток, различна от нула лева. Тогава бе уточнено, че за първите 24 часа компенсацията е 30 лв., а за всеки започнат 12-и час - допълнително още 20 лв.

Париж предложи на Европа „ядрен чадър“

автор:Дума

visibility 3755

/ брой: 43

ЕС връща само 20 на сто от незаконните мигранти

автор:Дума

visibility 3629

/ брой: 43

Вашингтон преговаря с „Хамас“ за заложниците

автор:Дума

visibility 3672

/ брой: 43

Накратко

автор:Дума

visibility 4219

/ брой: 43

Резил

автор:Таня Джаджева

visibility 4568

/ брой: 43

Призив за мир

visibility 4184

/ брой: 43

Тревога от ескалацията

visibility 3849

/ брой: 43

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ