14 Февруари 2025петък10:39 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Шефът на „Пътна полиция“ в София: Очаква се натоварено движение към курортите

Нека водачите да се информират за прогнозната за времето, състоянието на пътищата, ако все още не са си сменили летните гуми със зимни – да го направят и да проверят дали разполагат със светлоотразителна жилетка, пожарогасител и аптечка, апелира главен инспектор Павликянов.

автор:Дума

visibility 4351

Очакваме хората да слеят студентския празник с Никулден и да има натоварено движение към курортите, каза на брифинг пред медиите главен инспектор Владислав Павликянов, началник на сектор „Пътна полиция“ при Областна дирекция (ОД) на МВР – София.

Той допълни, че към момента пътната обстановка на територията на ОД на МВР-София е спокойна.

През изминалото денонощие са се случили пет леки катастрофи, няма загинали или ранени. Към момента проходът Петрохан е отворен, а трафикът там е спокоен, но има гъста мъгла, каза още главен инспектор Павликянов. На територията на ОД на МВР-София има направени около 900 резервации за студентския празник, добави той. 

Нека водачите да се информират за прогнозната за времето, състоянието на пътищата, ако все още не са си сменили летните гуми със зимни – да го направят и да проверят дали разполагат със светлоотразителна жилетка, пожарогасител и аптечка, апелира главен инспектор Павликянов.

Извършени са превантивни проверки на заведения и местата за настаняване, като са проведени и срещи с управителите. До момента няма открити нарушения, каза комисар Петър Соколов, началник на отдел „Охранителна полиция“ към ОД на МВР-София.

Той обясни, че на 7 и 8 декември на територията на курортен комплекс Боровец ще има допълнителни полицейски сили от ОД на МВР-София и Главна дирекция "Жандармерия, специални операции и борба с тероризма". Ще се следи за разпространение и употреба на наркотици. Основен акцент в охранителните мероприятие е недопускането на водачи да шофират в нетрезво състояние. По протежение на пътната инфраструктура ще има поставени средства за контрол на скоростта, посочи комисар Соколов. 

Екипите на полицията ще оказват помощ на студентите. Има ли необходимост, те могат да се обърнат към собствениците на местата, където се намират, или на телефон 112. Всички тези мерки са предприети, за да се обезпечи безопасна среда по време на празника. Пожелавам приятно и безпроблемно изкарване на празника, каза също комисар Соколов.  

Относно зимния сезон комисар Соколов посочи, че в Боровец ще бъдат изпращани допълнителни служители на реда през почивните дни, за да бъде обезпечена сигурността. Също така, както всяка година, тази също ще има един командирован полицай от Румъния, който ще поддържа връзка с колегите си, тъй като се очакват голям брой туристи от северната ни съседка, добави комисар Соколов. На територията на комплекса ще бъдат провеждани специализирани операции, в които ще се следи отново за спазване на правилата за движение, както и недопускането на разпространение и употреба на наркотици, обясни той.

Очакват се около 200 студенти да пристигнат в курортен комплекс Боровец за студентския празник. Взети са необходимите мерки от страна на полицията, каза пред журналисти в Самоков инспектор Катрин Божкова от Районното управление в Самоков. 

БТА

КЗК призна, че е безсилна пред цените на храните

автор:Дума

visibility 4585

/ брой: 29

Магистрала "Струма" трябва бъде завършена до юни 2031 година

автор:Дума

visibility 4544

/ брой: 29

Всеки втори купувач на жилище в София иска до 15% отстъпка от цената

автор:Дума

visibility 4132

/ брой: 29

Такситата с право на 6 курса до Терминал 2 на ден

автор:Дума

visibility 4601

/ брой: 29

За Европа САЩ вече са партньор

автор:Дума

visibility 4195

/ брой: 29

Румънският премиер имал връзки с имотната мафия

автор:Дума

visibility 4468

/ брой: 29

Брюксел разреши хляб с прах от червеи

автор:Дума

visibility 4561

/ брой: 29

Накратко

автор:Дума

visibility 4718

/ брой: 29

Целта е постигната

автор:Евгени Гаврилов

visibility 4685

/ брой: 29

Искам да върна смисъла и политиката в БСП

автор:Юлия Кулинска

visibility 4621

/ брой: 29

Мога да направя БСП партия на бъдещето

автор:Юлия Иванова

visibility 4593

/ брой: 29

"Свобода" на пазара ли?

автор:Боян Дуранкев

visibility 4627

/ брой: 29

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ