21 Март 2025петък00:28 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

България губи 9 млрд. евро от ЕС

/ брой: 2

автор:Дума

visibility 10013

България ще изгуби 9 млрд. евро по Плана за възстановяване и устойчивост и други проекти. Това каза бившият вицепремиер по управление на европейски средства в служебния кабинет „Донев" Атанас Пеканов по NOVA NEWS.
"Ако има служебен кабинет, той няма да свърши необходимата работа – приемане на реформи в парламента. Правителството има пасивно отношение и към Плана за възстановяване и устойчивост. По време на разговорите за редовен кабинет също не видях достатъчно желание", смята той.
Бившият вицепремиер смята, че бюджетът е неприемлив. "България в момента не е изправена пред фискална криза, но дефицитът е проблем, тъй като е структурен и всяка година ще се повтаря". Пеканов посочи, че краткосрочно няма риск за социалните плащания, тъй като държавата има буфери, но те с времето изтъняват.
По темата за влизането в еврозоната той смята, че България трябва да поиска втори конвергентен доклад. „Но дали европейските институции ще бъдат благоразположени да кажат „да", при положение че не знаят кой ще е министър на финансите след шест месеца, кой ще е премиер, какво ще е парламентарното мнозинство", коментира той. По негови думи България ще приеме еврото най-рано през 2026 г.

Български гражданин е загинал в Газа

автор:Дума

visibility 934

/ брой: 52

ЕК представи Бялата книга за отбраната

автор:Дума

visibility 963

/ брой: 52

Тристранен военен съюз в Западните Балкани

автор:Дума

visibility 981

/ брой: 52

Арестуваха кмета на Истанбул

автор:Дума

visibility 885

/ брой: 52

Заведенията в РСМ масово са без лицензи

автор:Дума

visibility 898

/ брой: 52

Губят потребителите

автор:Евгени Гаврилов

visibility 921

/ брой: 52

Заедно като братя

visibility 750

/ брой: 52

Студентските протести

автор:Боян Дуранкев

visibility 947

/ брой: 52

Колко още „Чефовци“ има?

автор:Дума

visibility 926

/ брой: 52

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ