22 Февруари 2025събота20:43 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Борислав Гуцанов: Националният съвет ще реши дали да участваме в преговори за кабинет

автор:Дума

visibility 10747

“Ние няма как да подкрепим политически кабинет на ГЕРБ. Ако говорим за експертен, програмен кабинет, е различно. Утре това ще бъде обсъдено на заседание на Националния съвет на БСП и ще видим дали ще има мандат за преговори”. Това заяви съпредседателят на БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА в студиото на “Денят започва с Георги Любенов”.

Той отново подчерта, че за социалистите лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е неприемлив за премиер и трябва да се търсят експертни фигури, равноотдалечени от партиите, които да оглавят министерствата.

„Трябва политическите лидери да си дадем сметка, че политическото его трябва да е една крачка назад. Успяхме да го направим с избора на председател на парламента“, заяви Гуцанов.

Според него формациите трябва да седнат и първо да изговорят приоритетите за развитие на страната, да се търсят допирните точки и да се види кои са темите, от които всяка партия няма да отстъпи.

Гуцанов допълни, че за БСП – ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА тези приоритети са социалната държава и социалният мир, достъпността на здравеопазването, развитието на енергетиката.

„Стотици хиляди българи живеят изключително тежко. Те чакат да има една социална държава. Има населени места, където няма аптека“, заяви съпредседателят на парламентарната група. Гуцанов определи като грешка начина на изготвяне на бюджет година за година. „Няма виждания какво да се развива в държавата 10-15 години напред. Тези бюджети трябва да са посока накъде да се развива страната“, допълни социалистът.

Той отправи критики и към проектобюджета за следващата година и отпадането на идеята на БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА за облагане на свръхпечалбите на банките: „Трябва да има повече справедливост в този бюджет. Навсякъде по света свръхпечалбите се облагат“.

“БСП е партията, която може да даде много на страната и може да я изкара от тази криза, в която се намираме”, каза още той. По негови думи предстои края на януари или началото на февруари да бъде избран следващият председател, а самият той отдавна е обявил своята кандидатура.

„Аз съм автентичен член на партията от преди 1989 година. Ще играя по възможно най-сериозният и почтен начин“, допълни той.

Веригите прекаляват, защото законово им е разрешено

автор:Дума

visibility 7261

/ брой: 35

Заложените приходи в проектобюджета са силно амбициозни

автор:Дума

visibility 7290

/ брой: 35

Проектобюджетът претърпя спешен ремонт заради пенсиите

автор:Дума

visibility 14388

/ брой: 34

Тръмп нарече Зеленски "диктатор"

автор:Дума

visibility 7055

/ брой: 35

Безплатни лекарства за пенсионери в Гърция

автор:Дума

visibility 7443

/ брой: 35

Виктор Орбан забранява соросоидните НПО и медии

автор:Дума

visibility 6229

/ брой: 35

Накратко

автор:Дума

visibility 7258

/ брой: 35

Да подкрепиш уязвимия

автор:Аида Паникян

visibility 7299

/ брой: 35

Деградацията на ЕС

автор:Юри Михалков

visibility 7333

/ брой: 35

Неизгодна сделка за сметка на децата ни

visibility 7304

/ брой: 35

Новата световна реалност

visibility 7425

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ