04 Февруари 2025вторник17:15 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Няколко думи

От нас зависи

/ брой: 6

автор:Александър Симов

visibility 7435

С внушително мнозинство БСП одобри вчера своето участие в следващото редовно управление на страната. И, да, знам, има всякакви реакции - гневни, загрижени, яростни, подли...
Нека да сме наясно с едно - за БСП в тази ситуация няма лесни решения. Както и за България. БСП можеше да избере да влезе в клуба на партиите, които винаги са прави и са вечната опозиция. Въпреки че с 20 депутати каква точно опозиция можеш да бъдеш?
Решението, което левицата взе, е от по-трудните. БСП обаче не е политически кръжок. Смисълът от съществуването на една партия е тя да реализира своята политика и да се стреми към управлението. В противен случай тя се превръща в креслив телевизионен субект, който обаче е изпразнен от съдържание.
БСП взе решение да рискува.
А какъв ще е изходът? Ами от нас зависи. Зависи от предложената политика, от битките на бъдещите министри, от амбицията на техните идеи и мащаба на тяхната смелост. Няма да е лесно. Точно обратното - ще е влудяващо трудно, защото, когато поемеш отговорност в България, винаги ще се намерят хора, които да те удавят и в капка вода. Но решението е взето и този път БСП получава шанса с 20 депутати да предложи реална политика за бъдещето.
Тази политика и нашето участие може да е онази инжекция с адреналин, която ще събуди партията и левицата. Може, наистина може.
От нас зависи.

Швеция освободи кораба "Вежен"

автор:Дума

visibility 1827

/ брой: 22

Учители отново заплашват с национален протест

автор:Дума

visibility 1950

/ брой: 22

БЛС: Държавата да контролира кой извършва медицински процедури

автор:Дума

visibility 1971

/ брой: 22

Дискусията за еврото е като спор между футболни агитки

автор:Дума

visibility 1806

/ брой: 22

Таксиджии обмислят 24-часова блокада на Летище София

автор:Дума

visibility 1918

/ брой: 22

Прогноза: Има предпоставки за добра реколта от зърно

автор:Дума

visibility 1898

/ брой: 22

Няма кой да контролира безопасността на уредите във фитнесите

автор:Дума

visibility 2009

/ брой: 22

И Косово бойкотира супермаркетите

автор:Дума

visibility 1784

/ брой: 22

Мъск закрива основния международен спонсор

автор:Дума

visibility 1895

/ брой: 22

Панама обръща гръб на Китай

автор:Дума

visibility 1919

/ брой: 22

Шест земетресения около гръцки острови

автор:Дума

visibility 1891

/ брой: 22

Тихо страдание

автор:Барбара Пейчинова

visibility 1865

/ брой: 22

Закъсняващата държава

автор:Александър Симов

visibility 1883

/ брой: 22

А кога отбелязваме жертвите на репресиите преди 1944 г.?

автор:Искра Баева

visibility 2014

/ брой: 22

По-тихи времена за бизнеса

visibility 1936

/ брой: 22

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ